Go Logis: Iran obiecującym rynkiem

Polska gospodarka znajduje się w fazie stabilnego wzrostu, Iran jest dużym rynkiem zbytu, wymienianym w gronie obiecujących rynków dla naszego eksportu – mówi Joanna Jędruchniewicz, kierownik obsługi klienta Go Logis, firmy spedycyjnej specjalizującej się w rynkach wschodnich i bliskowschodnich.

Go Logis od ponad 4 lat świadczy usługi transportu drogowego do Iranu. Są to głównie przewozy w eksporcie (całopojazdowe, drobnicowe i doładunki). Teraz spedytor, w odpowiedzi na wzrost zainteresowania ze strony polskich firm rozwijających swój biznes w Iranie, rozszerzył ofertę o spedycję lotniczą.

Firma zorganizowała transport lotniczy na trasie Warszawa – Teheran. Przewożonym ładunkiem były części zamienne do maszyn rolniczych o wadze 50 kg, które musiały być jak najszybciej dostarczone do odbiorcy. Czas transportu od odbioru części zamiennych z fabryki na Śląsku, przewiezienia na lotnisko w Warszawie, do dostawy do portu lotniczego w Teheranie wyniósł 5 dni.

Iran pozostaje wciąż niszowym kierunkiem, obsługiwanym przez nieliczne firmy transportowe. Wynika to głównie ze specyfiki jego obsługi. Kluczowe znaczenie ma doświadczenie spedytora, co wiąże się ze znajomością realiów rynkowych, procedur, przepisów prawnych oraz sprawdzoną flotą podwykonawców. Przy organizacji transportów do Iranu spedytorzy Go Logis współpracują z liniami lotniczymi oraz sprawdzonymi i doświadczonymi przewoźnikami drogowymi, którzy dysponują różnymi środkami transportu, od plandek po chłodnie. Go Logis korzysta także ze wsparcia partnerów biznesowych w Turcji, co pozwala na przeładunki towarów (cross-docking, doładunki) w tureckich magazynach.

– wyjaśnia Joanna Jędruchniewicz i dodaje:

Szczególnie duży wzrost zamówień i zrealizowanych zleceń na organizację transportów do Iranu zaobserwowaliśmy w drugiej połowie roku 2017 w eksporcie, zwłaszcza w sierpniu, wrześniu i grudniu. Widać, że coraz więcej firm interesuje się tym kierunkiem, organizowaliśmy już transporty dla firm z branży kosmetycznej i higienicznej oraz dla producentów urządzeń i maszyn pakujących dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego. (…) Mamy nadzieję, że zainteresowanie rynkiem irańskim pozostanie na fali wzrostowej również w 2018 roku.

AM

Źródło: Go Logis