Ogromne podszczecińskie centrum logistyczne zakupione

Vestas Investment Management kupiło drugie co do wielkości centrum logistyczne branży e-commerce w Europie. Obiekt, wyposażony w najnowsze technologie, jest zlokalizowany pod Szczecinem.

Jest to pierwsza transakcja kupna zawarta przez Fundusz Vestas European Logistics, który do końca bieżącego roku zamierza zainwestować kolejne 250 milionów euro w europejskie aktywa logistyczne.

Obiekt zlokalizowany w Polsce w pobliżu Szczecina został oddany do użytku we wrześniu 2017 roku przez Panattoni Europe. Zajmuje powierzchnię 161 500 mkw., rozmieszczonych na trzech kondygnacjach. Obiekt wyposażony jest w najnowsze rozwiązania technologiczne: z pomocą pracownikom przychodzi ponad 3 000 robotów.

W transakcji pośredniczył BNP Paribas.

Transakcja ta to kolejny sukces naszych nowych struktur wspierających klientów w procesie wdrażania ich strategii inwestycyjnych na terenie Europy. W zeszłym roku z sukcesem pośredniczyliśmy w transakcji kupna So Ouest Plaza w Paryżu, a obecnie w imieniu naszych międzynarodowych klientów realizujemy kolejne transakcje. (…)

– powiedział Xavier Mouette, Dyrektor, Key Client Group, BNP Paribas Reim.

 Źródło: BNP Paribas