7R rozpoczyna współpracę z Kajima Poland

7R, ogólnopolski deweloper specjalizujący się w dostarczaniu powierzchni magazynowych i logistycznych na wynajem, powierzył realizację inwestycji 7R Park Wrocław firmie Kajima Poland.

 7R Park Wrocław to jeden z najnowszych projektów dewelopera położony w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. W ramach inwestycji powstanie obiekt magazynowy klasy A o powierzchni 23 000 mkw. Jego budowę wraz z wykonaniem całej infrastruktury towarzyszącej deweloper zdecydował się zlecić firmie Kajima Poland. To pierwszy projekt, przy którym firmy mają okazję współpracować.

– Pozytywny wynik prekwalifikacji, którą zwykle przeprowadzamy przed dopuszczeniem generalnego wykonawcy do przetargu, duże doświadczenie w realizacji obiektów magazynowych i przemysłowych oraz korzystna oferta złożona w postępowaniu przetargowym zadecydowały o wyborze firmy Kajima Poland na generalnego wykonawcę naszego kolejnego projektu.  Liczę, że będzie to dobry początek długiej i owocnej współpracy między naszymi firmami – mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.

Wywodząca się z Japonii Kajima Poland jest obecna na polskim rynku od 2001 roku i zatrudnia ponad stu pięćdziesięciu pracowników w oddziałach we Wrocławiu i w Warszawie. Specjalizuje się w projektach kubaturowych, w tym logistyczno – magazynowych, produkcyjnych oraz przemysłowych.

– Rozpoczęcie współpracy z 7R SA przy budowie inwestycji 7R Park Wrocław potwierdza i umacnia pozycję Kajima Poland jako generalnego wykonawcy na polskim rynku. Cieszymy się, że kolejna firma zauważyła i doceniła nasze kilkunastoletnie doświadczenie. Mamy nadzieję, że nasza kadra menadżerów i inżynierów specjalizujących się w tego typu przedsięwzięciach, zyska zaufanie nowego klienta. Wierzę mocno,  że obecna realizacja jest wstępem do stałej współpracy z 7R SA – mówi Maciej Runkiewicz, wiceprezes Kajima Poland.

 Prace nad wrocławskim obiektem będą przebiegały etapowo. W pierwszym, już rozpoczętym etapie, powstanie około 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Jego zakończenie zaplanowane jest na luty 2019 r.

– W obiekcie zaplanowaliśmy dodatkowo udogodnienia dla najemców takie jak energooszczędne oświetlenie LED, dodatkowe doświetlenie stref przydokowych czy zwiększoną odporność ogniową budynku, która wyniesie ponad 4 000 MJ/mkw. – wymienia Waldemar Paszko, Project Management Director 7R SA.

 Kolejny etap budowy rozpocznie się po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń i również będzie go realizować firma Kajima Poland.

Źródło: 7R