Magazyn

Projekt SpaceFactory w Świebodzinie

7 maja 2019

Na zlecenie EXETER Property Group spółka Space2Design wchodząca w skład holdingu SpaceFactory kompleksowo zaprojektowała park logistyczny.

Na terenie inwestycyjnym o powierzchni ok. 30 ha powstanie nawet ok. 120 000 m2 nowoczesnych obiektów magazynowych. Park zlokalizowany jest w Świebodzinie, zaledwie 70 km od granicy polsko-niemieckiej, 110 km od Poznania, 6 km od zjazdu z autostrady A2, przy drodze ekspresowej S3.

– Świebodzin to rynek o dużym potencjale. Przyciąga zarówno operatorów logistycznych, dla których magazyny w tym regionie są często pierwszym punktem łączącym Polskę z Niemcami, jak i firmy z sektora lekkiej produkcji – szczególnie zza zachodniej granicy. Uważamy, że to idealna lokalizacja dla dużych projektów e-commerce mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Director, Leasing & Development CEE Exeter Property Group.

W ramach prac projektowych Space2Design dostarczyło m.in. wariantowe koncepcje zagospodarowania terenu dla hal o zróżnicowanych wielkościach powierzchni najmu, projekt budowlany, koordynowało proces zabezpieczenia mediów niezbędnych dla potrzeb parku i przebudowy układu drogowego w rejonie terenu inwestycji oraz wykonało szereg innych działań. Space2Design reprezentowało także EXETER Property Group w procedurze uzyskania pozwolenia na budowę.

– Dzięki szerokiemu zakresowi usług, oferowanych przez Space2Design, nasi klienci otrzymują kompleksową obsługę, każdorazowo dopasowaną do ich potrzeb. Park logistyczny w Świebodzinie to kolejne zlecenie od EXETER dla naszej firmy. Inwestor zlecił nam przygotowanie projektu już od etapu wstępnej koncepcji. Cieszę się, że mogliśmy przedstawić kompletne i zoptymalizowane rozwiązania projektowe dla całej inwestycji. Projekty takie jak park logistyczny w Świebodzinie pozwalają nam najlepiej zaprezentować nasze możliwości mówi Marta Malewska, Senior Architekt.

Spółka Space2Design wchodzi w skład SpaceFactory Holding – zintegrowanej platformy świadczącej usługi doradcze, projektowe i budowlane na rzecz inwestorów, deweloperów i najemców nieruchomości komercyjnych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

źródło: www.space2design.eu