Magazyn

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka współpracuje z Dachser

23 września 2019

Spółka Waimea Holding S.A., inwestor Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, podpisała umowę na wynajem 2 800 mkw. z firmą DACHSER Polska, jednym z wiodących operatorów logistycznych.

Nowoczesny terminal cargo zlokalizowany bezpośrednio przy płycie rzeszowskiego portu lotniczego w pełnym zakresie umożliwi firmie DACHSER Polska obsługę operacji logistycznych, w tym frachtu lotniczego w oparciu o najwyższe standardy. Umowa na wynajem powierzchni logistycznej w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka z firmą DACHSER Polska została podpisana w maju br., a powierzchnia została przekazana najemcy w połowie lipca. DACHSER, globalny operator logistyczny, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększył powierzchnię oddziałów w Polsce o blisko 40%. Firma, która w naszym kraju specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Rozwój działalności Dachser w Polsce powoduje, że firma zwiększa powierzchnię do operacji logistycznych – przede wszystkim na potrzeby przeładunków, ale też logistyki kontraktowej. W Polsce operator od lat rośnie w tempie dwucyfrowym, zwiększając obroty, wolumen przesyłek, a także ich tonaż. W 2018 r. krajowy Dachser przewiózł o 11% więcej niż rok wcześniej.

– Nowa lokalizacja to efekt rozwoju naszej firmy w Polsce. Dzięki oddziałowi w Rzeszowie jesteśmy bliżej klientów z południowo-wschodniej części kraju, których mamy coraz więcej. Oferując kompleksową obsługę łańcucha dostaw i dostęp do międzynarodowej sieci połączeń Dachser, umożliwiamy sprawny przepływ ich towarów do dowolnego miejsca na świecie  – podkreśla dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o powierzchni 6 700  mkw. spełnia wszystkie wymagania niezbędne do organizacji transportu lotniczego i kołowego, tworzy doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy.

– Bardzo cieszy nas fakt, że wiodący operator logistyczny, firma DACHSER Polska, będzie rozwijać swoją działalność w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Nowoczesny magazyn zlokalizowany bezpośrednio przy płycie rzeszowskiego portu lotniczego posiada doskonałe warunki do obsługi przewozów towarowych – wyjaśnia Prezes Zarządu Waimea Holding, Andrzej Rosiński. W połączeniu z możliwościami, jakie otwiera nowy terminal i parametrami technicznymi samego lotniska, w perspektywie kilku lat Rzeszów ma szansę stać się centrum frachtu lotniczego oddziaływującym na cały region Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Andrzej Rosiński.

Multimodalny obiekt powstał na 2 hektarowej działce, funkcjonuje w strukturze Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zapewniając bezpośredni dostęp do płyty lotniskowej. Najnowocześniejsza jednostka operacyjna na Podkarpaciu umożliwia szybki wzrost przeładunków towarów w regionie Podkarpacia. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, realizując długoterminową strategię rozwoju usług w zakresie frachtu lotniczego, na powierzchni ponad 1 700 mkw., świadczy kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie.

źródło: www.waimeaholding.pl/