Magazyn

SIG przedłuża umowę najmu magazynu w Gdańsku

23 października 2019

SIG, międzynarodowa firma z sektora dystrybucji materiałów budowlanych, renegocjowała umowę najmu ponad 1300 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Gdańsk-Kowale Distribution Centre. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Obecna na polskim rynku od ponad 20 lat międzynarodowa firma SIG posiada wyspecjalizowane jednostki do wielopłaszczyznowych działań: indywidualni i instytucjonalni odbiorcy, obsługa zarówno małych obiektów (domów jednorodzinnych), jak i potężnych inwestycji (centra handlowe, lotniska). Stanowi część międzynarodowego koncernu z siedzibą w Wielkiej Brytanii, istniejącego od 60 lat i notowanego na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma SIG obecna jest w 15 krajach Europy, tworząc sieć około 800 oddziałów handlowych, w tym 50 oddziałów w Polsce. Od kilku lat z powodzeniem działa także system e-commerce SIG, dostępny na www.sig.pl.

– Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej lokalizacji naszego magazynu na terenie Gdańska, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę. Dla SIG istotne są odpowiednie warunki logistyczne, możliwość swobodnych dostaw, jak również bezpieczne magazynowanie towaru. Nie bez znaczenia są dla nas także względy przyzwyczajenia naszych Klientów do miejsca siedziby SIG. Cieszy nas fakt, że mamy odpowiednie zaplecze magazynowo-biurowe w Gdańsku – mówi Bartosz Pilch, dyrektor e-commerce i marketingu w firmie SIG Sp. z o.o.

Siedziba firmy SIG w Gdańsk-Kowale Distribution Centre obejmuje 1100 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 200 mkw. powierzchni biurowej. Samo centrum dystrybucji mieści się przy obwodnicy Gdańska i składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni blisko 130 000 mkw.

– Dodatkowym atutem przemawiającym za przedłużeniem kontraktu SIG na kolejne lata były istniejące udogodnienia dla najemcy, takie jak plac składowy przed halą, oraz partnerskie podejście wynajmującego – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w firmie Cresa Polska.

źródło: www.cresa.pl

KORONAWIRUS: Najistotniejsze informacje SPRAWDŹ