Inteligentne Technologie

Webfleet Solutions rozbudowuje rozwiązania dla pojazdów elektrycznych

28 września 2020

Webfleet Solutions zdobył tegoroczną nagrodę German Telematik Award. Nowe rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie flotą pojazdów elektrycznych w oparciu o dane, zdominowało główną kategorię konkursu. Po ogłoszeniu zwycięzcy konkursu, Webfleet Solutions poinformował, że od połowy października 2020 r. udostępni wszystkim klientom na świecie rozszerzoną wersję tego narzędzia wraz z nową wersją platformy do zarządzania flotą WEBFLEET.

Dzięki nowej funkcjonalności dla pojazdów elektrycznych, która została wprowadzona na rynek na początku tego roku, menedżerowie flot mogą uzyskać zdalnie wgląd w stan pojazdów elektrycznych i hybrydowych, w tym pozyskiwać informacje w czasie rzeczywistym o poziomie naładowania baterii, zasięgu jazdy i pozostałym czasie ładowania. Platforma WEBFLEET także dostarcza klientom aktualne informacje dotyczące m.in. zużycia paliwa, stylu jazdy, przebytej trasy, przebiegu oraz innych kluczowych danych. Mogą pomóc klientom ocenić, które pojazdy z silnikami spalinowymi można łatwo zastąpić elektrycznymi.

Nowe, udoskonalone funkcje dla pojazdów elektrycznych oferują rozbudowane wsparcie dla menedżerów floty, którzy chcą wprowadzać do flot pojazdy elektryczne i maksymalizować wymierne oszczędności. Lokalizacje punktów ładowania będą dostępne na mapach na platformie WEBFLEET, które kierowcy mogą wyświetlać na terminalu PRO Driver. Te informacje oraz dane dotyczące pozostałego zasięgu pojazdów elektrycznych pomagają menedżerom floty w dalszej optymalizacji pracy kierowców. Dzięki nowym powiadomieniom, klienci będą na bieżąco informowani, gdy akumulator pojazdu osiągnie krytyczny poziom i wymaga doładowania. Webfleet Solutions udostępnia te wszystkie dane o pojazdach za pośrednictwem otwartego interfejsu API.

— Jestem wdzięczny i dumny ze zdobycia tej prestiżowej nagrody za nasze rozwiązanie dla pojazdów elektrycznych — mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. — To dowód uznania dla Webfleet Solutions, który nieustannie tworzy innowacyjne rozwiązania zarówno dla menedżerów flot, jak i kierowców. Pojazdy elektryczne staną się kluczową częścią wszystkich flot, jednak dostosowanie się do nowych rozwiązań nie jest łatwe. Będziemy nadal wspierać naszych klientów, aby niezbędna transformacja przebiegła bez zakłóceń — dodaje.

Niemiecka nagroda Telematik Award, która w tym roku została przyznana po raz dziesiąty, jest tradycyjnie wręczana podczas targów IAA Commercial Vehicles, aby uhonorować wybitne osiągnięcia i rozwiązania w dziedzinie telematyki. W związku z odwołaniem wydarzenia z powodu COVID-19, tegoroczna ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w formie online. Organizatorem jest grupa medialna Telematik-Markt.de.

źródło: webfleet.com.