2 KWIETNIA 2019 R., WARSZAWA

13 CZERWCA 2019 R., KATOWICE

17 WRZEŚNIA 2019 R., ŁÓDŹ

26 LISTOPADA 2019 R., POZNAŃ

www.konferencje.logistics-manager.pl

 

7 MARCA 2019 R., KATOWICE

25 CZERWCA 2019 R., WARSZAWA

10 WRZEŚNIA 2019 R., POZNAŃ

29 PAŹDZIERNIKA 2019 R., KRAKÓW

10 GRUDZIEŃ 2018 R., GDAŃSK

www.konferencje.transport-manager.pl

 

19 MARCA 2019 R., KRAKÓW

28 MAJA 2019 R., OPOLE

24 WRZEŚNIA 2019 R., KATOWICE

19 LISTOPADA 2019 R., WARSZAWA

www.konferencje.production-manager.pl

.

FORUM MENEDŻERÓW TRANSPORTU I LOGISTYKI

9-10 MAJA 2019 R., OŁTARZEW

 

IX EDYCJA KONFERENCJI MIĘDZYNARODOWEJ SYSTEMY KOLEJOWE 

HOTEL STOK, WISŁA

23-25 STYCZNIA 2019 R.

WWW.SYSTEMY-KOLEJOWE.RAILCONFERENCE.COM/PL

Konferencja ma na celu zwrócenie uwagi na szeroko rozumiany problem bezpieczeństwa na kolei. Tematyka obejmuje bezpieczeństwo w zakresie sprzętu i infrastruktury, ludzi, gromadzonych danych a także towaru. Przedstawione zostaną aktualne dyrektywy unijne, problemy i zagrożenia dla przewoźników, zarządców infrastruktury, właścicieli bocznic. Organizatorami spotkania są  OLTIS Polska sp. z o.o. oraz Prvni Signalni a.s.

 

XVII INTERNATIONAL TRADE FAIR FOR INTRALOGISTICS SOLUTIONS AND PROCESS MANAGEMENT

STUTTGART TRADE FAIR CENTRE, NIEMCY

19-21 LUTY 2019 R.

WWW.LOGIMAT-MESSE.DE/EN

Międzynarodowe Targi Rozwiązań Intralogistycznych i Zarządzania Procesami LogiMAT, wyznaczają nowe standardy jako największa doroczna wystawa intralogistyczna w Europie. To wiodące międzynarodowe targi, które zapewniają kompleksowy przegląd rynku i właściwy transfer wiedzy.

 

SALON LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIA W PRZEMYŚLE LOGISTEX 2019

Centrum Targowo- Konferencyjne Expo Silesia, Sosnowiec

27-28 luty 2019

https://www.exposilesia.pl/logistex/pl/

Salon LOGISTEX to przedsięwzięcie poświęcono szeroko pojętej logistyce. Formuła wydarzenia oparta jest na kompleksowej prezentacji potencjału firm z sektora logistycznego oraz dostawców usług dla tej branży,
co gwarantuje, że podczas Salonu w jednym miejscu będzie można spotkać właścicieli firm logistycznych, przedstawicieli sieci handlowych, osoby zarządzające centrami logistycznymi i magazynowanymi, przedstawicieli sektora publicznego, a także inwestorów oraz deweloperów powierzchni magazynowych.

 

XIX ANNUAL LOGISTICS CIO FORUM: EUROPE

NOVOTEL AMSTERDAM CITY, AMSTERDAM

5-6 MARCA 2019 R.

WWW.EVENTS.EFT.COM/CIOEU

Wydarzenie co roku gromadzi blisko 200 menedżerów IT oraz ekspertów branży z wiodących dostawców usług logistycznych z całej Europy. Celem konferencji jest omówienie największych wyzwań i możliwości, jakie technologia niesie dla branży logistycznej.

III TARGI CHŁODNICZYCH ŁAŃCUCHÓW DOSTAW I LOGISTYKI W TEMPERATURZE KONTROLOWANEJ

Expo XXI Warszawa

7-9 marca 2019

https://www.coldchainpoland.pl/

ColdChain Poland to pierwsza w Polsce platforma biznesowa łącząca profesjonalistów, którzy zlecają lub zarządzają chłodniczymi łańcuchami dostaw oraz przedsiębiorstw, które produkują na potrzeby tej branży, ze specjalistami zawodowo związanymi z następującymi sektorami:żywność i napoje (świeże, chłodzone, mrożone, ryby i owoce morza, mięso i nabiał, owoce i warzywa, etc.), przemysł farmaceutyczny i medyczny,przemysł chemiczny, towary niebezpieczne (ADR / RID / ADN).

III MIĘDZYNARODOWE TARGI TRANSPORTU, SPEDYCJI I LOGISTYKI

Ptak Warsaw Expo, Warszawa

13-15 marca 2019

https://mttsl.pl/

Celem targów MT TSL jest realizacja największego wydarzenia targowego o zasięgu międzynarodowym, skierowanego do szerokiej gamy przedsiębiorstw branż transportu, spedycji i logistyki, a także pokazanie potencjału branży gościom z kraju jak i z zagranicy.
 

XI Poland & CEE Retail Summit

Hilton Hotel and Convention Centre Warsaw, 3-4 kwietnia 2019

http://retail-conferences.com/

Poland & CEE Retail Summit to najważniejsze spotkanie polskiego sektora handlu, które dzięki swojej rozbudowanej formule i obecności kluczowych rynkowych graczy, od 10 lat realnie wpływa na jakość i dynamikę rozwoju polskiego handlu oraz ma wymierne przełożenie na biznesy uczestników. Doroczne spotkanie sieci handlowych oraz firm z branży FMCG i dóbr trwałych. Tu bije serce polskiego handlu!

Uniwersytecka Liga Logistyków
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, 25-26 kwietnia 2019

W dniach 25-26 kwietnia 2019r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się czwarta edycja Uniwersyteckiej Ligi Logistyków. Jest to konferencja, której głównym punktem jest konkurs skierowany do studentów logistyki wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Tematem przewodnim będzie  „Kooperacja międzypodmiotowa w sieciach logistycznych”. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie prezentacji przedstawiającej formy i zasady współpracy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w sieciach logistycznych. Prezentacje będą oceniane przez jury składające się z członków kadry dydaktycznej UE w Katowicach oraz absolwentów Naukowego Koła Logistyki „Dialog” i przedstawicieli świata biznesu. W ramach konferencji studenci będą mogli poznać najważniejsze atrakcje stolicy Górnego Śląska podczas gry miejskiej oraz pogłębić swoją wiedzę praktyczną dotyczącą logistyki w trakcie wycieczki do jednego z okolicznych przedsiębiorstw.

MODERNLOG. Targi Logistyki i Magazynowania i Transportu
Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
4-7 Czerwca 2019 r.

www.modernlog.pl

MODERNLOG organizowany w towarzystwie ITM Polska, będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodniej, które co roku przyciągają setki wystawców i tysiące zwiedzających z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu stworzy ponadto niepowtarzalną platformę do: wymiany wiedzy, prezentowania innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.

 

 

Jak Wdrożyć Lean. Praktyczny Przewodnik

Barwna opowieść o transformacji firmy zawierająca odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące wdrożenia Lean.

Jak z sukcesem przeprowadzić transformację Lean? Jak zaangażować wszystkich pracowników w kulturę ciągłego doskonalenia? Jak trwale eliminować marnotrawstwo i dostarczać więcej wartości klientowi? Te pytania zadaje sobie każdy, kto chce „stać się Lean”. Art Byrne udowadnia, że nie ma magicznej recepty, ale są odpowiednie narzędzia. Przedstawia je krok po kroku. Barwnym językiem opisuje największe wyzwania, przed którymi staje firma i jej pracownicy. A następnie podpowiada, jak stawić im czoła.

Byrne nie proponuje czytelnikom zwykłego podręcznika. Akcję swojej książki umieszcza w konkretnej firmie, pytania wkłada w usta jej pracowników, a odpowiedzi w usta doświadczonych konsultantów. Dzięki takiej formie czytelnik staje się świadkiem wzorcowej transformacji przeprowadzonej przez jednego z najlepszych praktyków Lean na świecie. Ponieważ działania są prowadzone i w hali fabrycznej, i w biurze, książka okaże się przydatna zarówno dla firm produkcyjnych, jak i usługowych.

„Obowiązkowa lektura dla wszystkich dyrektorów zainteresowanych Lean jako strategią biznesową oraz dla wszystkich, którzy wdrażają ją w praktyce. Napisana przez specjalistę, który przeprowadził ponad 30 udanych transformacji Lean, stanowi czytelną mapę wskazującą drogę do sukcesu.”

— Michael Ballé, współautor m.in. trylogii Lean: Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean Manager oraz Skuteczne zarządzanie

Jak wdrożyć Lean to bezcenny dar złożony Czytelnikowi przez Arta Byrne’a: szczegółowy opis procesu, który autor skutecznie stosował podczas transformacji wielu firm w ciągu 30 lat. Niektórzy będą w stanie odwzorować wszystkie działania krok po kroku. Inni będą musieli nieco dostosować je do swoich potrzeb, modyfikując — a być może nawet poprawiając — proces stworzony przez Arta. Jednak żaden lider, który przeczyta tę książkę, nie będzie mógł dłużej twierdzić, że nie wie, co zrobić i jak się za to zabrać.”

— Jim Womack, współautor książek Lean thinking – szczupłe myślenie oraz Maszyna, która zmieniła świat

„Lektura książki Jak wdrożyć Lean przypomniała mi, jak wspaniałym nauczycielem, coachem i przyjacielem był dla mnie Art, gdy pracowaliśmy ze sobą w Wiremold Company. Art jest znakomitym liderem, mającym na koncie niezrównaną liczbę przeprowadzonych z sukcesem transformacji Lean. Jestem pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki ze szczegółami opisuje poszczególne elementy zmian taktycznych i kulturalnych transformacji Lean. Chociaż historia UGH Corporation jest fikcyjna, to trudno o bardziej realistyczne lekcje z zakresu wprowadzania Lean.”

—Marc Hafer, prezes Simpler Consulting

Opis: Cena 75 zł brutto, wymiary 155 x 230, ilość stron 276, ISBN 978-83-933629-6-7, oprawa miękka ze skrzydłami