26 września 2018 r., Katowice

27 listopad 2018 r., Poznań

www.konferencje.logistics-manager.pl

 

11 września 2018 r., Poznań

23 październik 2018 r., Kraków

11 grudzień 2018 r., Gdańsk

www.konferencje.transport-manager.pl

 

27 listopada 2018 r., Katowice

21 listopada 2018 r., Warszawa

www.konferencje.production-manager.pl

 


XXIV Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA

Kielce, Targi Kielce

4-7 września 2018 r.

http://www.targikielce.pl/pl/logistyka.htm

Wszystko, co niezbędne do funkcjonowania służb mundurowych i ratowniczych będą prezentowały firmy podczas XXIV Międzynarodowych Targach Logistycznych. Wystawa tradycyjnie będzie uzupełnieniem oferty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się od 4 do 7 września 2018. Ostatnie Międzynarodowe Targi Logistyczne zgromadziły w Kielcach 78 firm z całego świata. Wystawcy oferowali produkty przeznaczone dla ochrony bezpieczeństwa, mienia i życia obywateli.

GNIOTPOL INTERMODAL SHOW

Gniotpol Trailers, ul. Powstańców 8, Malnia,

14-18 września 2018 r.

www.gniotpol.pl

Intermodal Show 2018, to wydarzenie o charakterze wewnętrznych targów, tzw. drzwi otwartych producenta pojazdów użytkowych – GNIOTPOL Trailers. W dniach 14-18.09 zaprezentowana zostanie cała gama pojazdów do transportu zestawami wymiennymi BDF, a także przedstawione zostaną wyniki prac badawczo – rozwojowych w tym zakresie. Przy tej okazji, będzie można zwiedzić zakład produkcyjny w Malni oraz przyjrzeć się z bliska procesowi produkcji pojazdów użytkowych marki GNIOTPOL.

 

67TH IAA COMMERCIAL VEHICLES

Deutsche Messe, Hannover, Niemcy

20-27 września 2018 r.

www.iaa.de/en

Targi IAA pojazdów użytkowych w Europie odbywają się w Hanowerze co dwa lata i są wiodącymi światowymi targami w zakresie transportu, logistyki i mobilności. Targi oferują unikalny przekrój pojazdów z całego łańcucha dostaw, od pojazdów dla branży transportowej i logistycznej, po samochody dostawcze dla sektorów przemysłowych.

 

tslalogo

II Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2018

G2A Arena, Jasionka

28-29 września 2018 r.

tslaexpo.pl

Największe na Podkarpaciu wydarzenie dla firm z branż automotive, transport i logistyka, auto-flota oraz automatyka przemysłowa – Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2018 – odbędą się 28-29 września w G2A Arena w Jasionce. TSLA Expo to dziesiątki stoisk wielkich, średnich i małych przedsiębiorstw, aranżowane spotkania biznesowe, panele dyskusyjne na temat najnowszych rozwiązań, obecność przedstawicieli władz regionu i tłumy zwiedzających.

.


Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

1-4 października 2018 r.

www.taropak.pl/pl/kontakt

Ponad 24,5 tyś metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających. TAROPAK największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań: od szklanych, przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych, aż po zagadnienia etykietowania i magazynowania. Impreza odbędzie się w ramach bloku POLAGRA. Poprzednią edycję wydarzenia odwiedzili klienci nie tylko z krajów Europy i świata, a reprezentanci licznych firm produkcyjnych i handlowych poszukiwali kontaktów biznesowych i nowości. Podczas Targów odbywają się konferencje i seminaria oraz strefy pokazowe.

.

9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji “Maintenance”

Kraków

10-11 października 2018 r.

mtc.krakow.pl/pl

9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance to jedyna impreza targowa w Polsce, mająca na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii i metod służących zapobieganiu nieplanowanym przestojom oraz polepszeniu efektywności produkcji zakładów przemysłowych. O randze imprezy świadczy wciąż rosnąca liczba wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy.

 

3PL VALUE CREATION NORTH AMERICA SUMMIT 2018

Embassy Suites Downtown Chicago Magnificent Mile, Stany Zjednoczone

16-18 października 2018 r.

www.3plogistics.com/3plna2018

W dniach 16-18 października firma Armstrong & Associates organizuje szósty doroczny zlot 3PL Value Creation w Chicago w stanie Illinois. Szczyt 3PL Value Creation Summit to wydarzenie strategiczne, w ramach którego dyrektorzy operacyjni, inwestorzy i innowatorzy technologiczni zbierają się, aby ocenić przyszłość rynku logistycznego i zbadać strategie tworzenia wartości w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej.

 

3PL SUMMIT & CHIEF SUPPLY CHAIN OFFICER FORUM – EUROPE

De Maaspoort, Venlo, Holandia,

16-18 października 2018 r.

www.events.eft.com/eu3pl

Doroczne spotkanie europejskich przedstawicieli kadry kierowniczej I ich odpowiedników w łańcuchu dostaw. Ponad 400 uczestników wyższych kadr zarządzających łańcuchem dostaw i logistyką uczestniczy w wydarzeniu co roku. Jeśli szukasz jednego istotnego, przełomowego spotkania biznesowego, to Europejskie Forum CSCO zapewni Twojemu przedsiębiorstwu prawdziwie globalną perspektywę na dalszy rozwój.

 

POLAK POTRAFI! LEAN W POLSKICH REALIACH

Historycznia Sala BHP Stoczni Gdańskiej

18 października 2018 r.

www.leanpolakpotrafi.pl

Konferencja „Polak potrafi! Lean w polskich realiach” to wydarzenie, które dostarczy aktualnych informacji i pozwoli wymienić się doświadczeniami związanymi z rozwojem koncepcji Lean Management w firmach funkcjonujących w polskiej kulturze. W programie spotkania przewidziano interaktywne prelekcje firm wdrażających doskonałość operacyjną, panele dyskusyjne i wystąpienia prowadzone przez praktyków dla praktyków.

Konferencja współorganizowana jest przez LeanQ Team Sp. z o.o. oraz Fundację Lean Education, przy wsparciu autorów najpopularniejszych blogów związanych z ciągłym doskonaleniem organizacji i mediów wspierających „szczupłe” zarządzanie w Polsce, a przede wszystkich polskich przedsiębiorstw, które doskonalą swoje firmy, adaptując na lokalny rynek japońską filozofię Kaizen i koncepcję Lean Management.

 

XV FORUM POLSKICH MENEDŻERÓW LOGISTYKI – POLSKA LOGISTYKA

Hotel Hilton, Warszawa

2-3 października 2018 r.

www.pb.pl/konferencje

Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń na polskim rynku logistycznym. To przede wszystkim wyjątkowa okazja do dyskusji w gronie praktyków odpowiedzialnych za rozwój łańcucha dostaw,. zarządzanie zapasami i strategie logistyczne. Zaproszeni eksperci wskażą nowoczesne rozwiązania oraz sprawdzone praktyki optymalizacji działań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw.

 

 

WCONNECTA MADRID 2018

Madrid Marriott Auditorium

26 października 2018 r.

www.wconnecta.com/pl

Po sześciu edycjach, Wconnecta stała się ważnym wydarzeniem dla profesjonalistów z sektora transportowego w Europie. Celem spotkania jest znalezienie zaufanych partnerów i generowanie nowych możliwości biznesowych. Jest to doskonała okazja na poznanie się i nawiązanie współpracy z europejskimi firmami, których rzetelność gwarantuje system QAP (Quality Assurance Policy). Sukces Wconnecta tkwi w możliwości zebrania maksymalnej liczby kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować stałą współpracą.

 

VI MIĘDZYNARODOWE TARGI TRANSPORTU I LOGISTYKI W WARSZAWIE TRANSLOGISTICA POLAND

Expo Xxi Warszawa

6-8 listopada 2018 r.

www.trans-poland.pl

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie TransLogistica Poland to największe w  Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką oraz dla producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju, a więc przedsiębiorstw korzystających lub poszukujących usług TSL.

 

Jak Wdrożyć Lean. Praktyczny Przewodnik

Barwna opowieść o transformacji firmy zawierająca odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące wdrożenia Lean.

Jak z sukcesem przeprowadzić transformację Lean? Jak zaangażować wszystkich pracowników w kulturę ciągłego doskonalenia? Jak trwale eliminować marnotrawstwo i dostarczać więcej wartości klientowi? Te pytania zadaje sobie każdy, kto chce „stać się Lean”. Art Byrne udowadnia, że nie ma magicznej recepty, ale są odpowiednie narzędzia. Przedstawia je krok po kroku. Barwnym językiem opisuje największe wyzwania, przed którymi staje firma i jej pracownicy. A następnie podpowiada, jak stawić im czoła.

Byrne nie proponuje czytelnikom zwykłego podręcznika. Akcję swojej książki umieszcza w konkretnej firmie, pytania wkłada w usta jej pracowników, a odpowiedzi w usta doświadczonych konsultantów. Dzięki takiej formie czytelnik staje się świadkiem wzorcowej transformacji przeprowadzonej przez jednego z najlepszych praktyków Lean na świecie. Ponieważ działania są prowadzone i w hali fabrycznej, i w biurze, książka okaże się przydatna zarówno dla firm produkcyjnych, jak i usługowych.

„Obowiązkowa lektura dla wszystkich dyrektorów zainteresowanych Lean jako strategią biznesową oraz dla wszystkich, którzy wdrażają ją w praktyce. Napisana przez specjalistę, który przeprowadził ponad 30 udanych transformacji Lean, stanowi czytelną mapę wskazującą drogę do sukcesu.”

— Michael Ballé, współautor m.in. trylogii Lean: Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean Manager oraz Skuteczne zarządzanie

Jak wdrożyć Lean to bezcenny dar złożony Czytelnikowi przez Arta Byrne’a: szczegółowy opis procesu, który autor skutecznie stosował podczas transformacji wielu firm w ciągu 30 lat. Niektórzy będą w stanie odwzorować wszystkie działania krok po kroku. Inni będą musieli nieco dostosować je do swoich potrzeb, modyfikując — a być może nawet poprawiając — proces stworzony przez Arta. Jednak żaden lider, który przeczyta tę książkę, nie będzie mógł dłużej twierdzić, że nie wie, co zrobić i jak się za to zabrać.”

— Jim Womack, współautor książek Lean thinking – szczupłe myślenie oraz Maszyna, która zmieniła świat

„Lektura książki Jak wdrożyć Lean przypomniała mi, jak wspaniałym nauczycielem, coachem i przyjacielem był dla mnie Art, gdy pracowaliśmy ze sobą w Wiremold Company. Art jest znakomitym liderem, mającym na koncie niezrównaną liczbę przeprowadzonych z sukcesem transformacji Lean. Jestem pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki ze szczegółami opisuje poszczególne elementy zmian taktycznych i kulturalnych transformacji Lean. Chociaż historia UGH Corporation jest fikcyjna, to trudno o bardziej realistyczne lekcje z zakresu wprowadzania Lean.”

—Marc Hafer, prezes Simpler Consulting

Opis: Cena 75 zł brutto, wymiary 155 x 230, ilość stron 276, ISBN 978-83-933629-6-7, oprawa miękka ze skrzydłami