Forum Menedżerów Transportu i Logistyki

Ołtarzew k/Warszaway, Hotel Lamberton 17-18 maja 2018 r.

www.konferencje.transport-manager.pl

Wykłady pełne wizjonerskiej wiedzy o branży transportowej i okazja do zawarcia prestiżowych kontaktów biznesowych. A wszystko w wyjątkowej oprawie: podczas dwudniowej konferencji z bankietem, w pięknych wnętrzach hotelu Lamberton.

 


Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2018

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, 23-24 maja 2018 r.

http://www.logistics.pl/

Na Kongresie spotkają się osobowości z praktyki gospodarczej i świata nauki, aby dyskutować o trendach i wyzwaniach oraz dzielić się wiedzą na temat nowych modeli biznesowych i koncepcji technologicznych obejmujące wszystkie etapy łańcucha dostaw.
Polski Kongres Logistyczny podejmuje zagadnienia m.in. z zakresu transportu, magazynowania, usług logistycznych, logistyki miejskiej oraz rozwiązań IT. Wystawa „Rynek Logistyczny” to miejsce, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania oferty dostawców usług informatycznych i urządzeń ADC, operatorów logistycznych, deweloperów powierzchni magazynowych, doradców, instytucji edukacyjnych i prasy branżowej. W 2016 roku Kongres zgromadził ponad 830 uczestników, którzy mieli okazję podjąć dyskusję z 70 prelegentami, odwiedzić 65 wystawców i wziąć udział w zwiedzaniu firmy Amazon, Dachser i Imperial Tobacco lub w wybranych warsztatach. Dzięki aplikacji networkingowej podczas Kongresu możliwe jest łatwiejsze nawiązywanie kontaktów oraz ich zacieśnianie podczas Logistics Party.

 

 

3PL Value Creation Asia Summit

Hong Kong, KPMG Conference Centre, 16 maja 2018 r.

www.gscc.co/events/3plshk18

Armstrong & Associates, w partnerstwie z Global Supply Chain Council, organizuje w Honkongu trzecią edycję dorocznej konferencji 3PL Value Creation Asia Summit. Decydenci branży logistyki 3PL i pionierzy nowych technologii spotkają się, by prowadzić networking i dzielić się pomysłami na rozwój branży w roku 2018 w Azji i na całym świecie.

 

 

MODERNLOG – Międzynarodowe Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, 5-8 czerwca 2018 r.

www.modernlog.pl

Targi MODERNLOG, czyli nowoczesny i perspektywiczny produkt na rynku targowym, wystartuje już 5 czerwca 2018 i wraz z targami ITM Polska będą trwały 4 dni. To będzie racjonalne i dalekosiężne biznesowo przedsięwzięcie branżowe dla sektora przemysłowego. Ja Jesteśmy przekonani, że zainaugurowane zmiany przyczynią się do zwiększenia zainteresowania prezentowaną tematyką oraz nakreślą kierunki rozwoju branży.

 

VII Forum Kobiet w Logistyce

Warszawa, Warsaw Plaza Hotel, 6 czerwca 2018 r.

www.kobietywlogistyce.pl

Forum Kobiet w Logistyce to spotkanie na stałe już wpisane w kalendarz imprez logistycznych w Polsce. Gromadzi co roku żeńską część kadry menedżerskiej oraz specjalistów z szeroko rozumianej logistyki. Forum Kobiet w Logistyce to spotkanie we wspaniałej atmosferze i z wyjątkowymi ludźmi. To miejsce wymiany myśli, poglądów i doświadczeń, platforma pomysłów, inspiracji oraz sieć kontaktów biznesowych.

 


CEE Manufacturing & Logistic Awards & Manufacturing Strategy Summit

Warszawa, Hotel InterContinental, 21 czerwca 2018 r.

www.manufacturingawards.eu/pl

EuropaProperty i CEO Manufacturing Magazine mają zaszczyt zaprosić Państwa na szóstą ceremonię wręczenia nagród CEE Manufacturing & Logistic Awards oraz konferencję Manufacturing Strategy Summit, które odbędą się 21 czerwca 2018r. w Hotelu InterContinental w Warszawie. Celem wydarzenia jest wspieranie i docenianie firm osiągających sukces w różnych gałęziach przemysłu a nagrody CEE są określane jako jedne z najbardziej prestiżowych odznaczeń produkcyjnych promujących nasz region w międzynarodowym sektorze produkcyjnym. Zarówno konferencja, jak i gala zapewniają nieformalny charakter rozmów na tematy biznesowe. Uczestnicy wydarzenia tworzą szczególne środowisko, w którym wymiana informacji i opinii ma istotny wpływ na działania przedsiębiorstw.

 


XXIV Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA

Kielce, Targi Kielce, 4-7 września 2018 r.

http://www.targikielce.pl/pl/logistyka.htm

Wszystko, co niezbędne do funkcjonowania służb mundurowych i ratowniczych będą prezentowały firmy podczas XXIV Międzynarodowych Targach Logistycznych. Wystawa tradycyjnie będzie uzupełnieniem oferty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się od 4 do 7 września 2018. Ostatnie Międzynarodowe Targi Logistyczne zgromadziły w Kielcach 78 firm z całego świata. Wystawcy oferowali produkty przeznaczone dla ochrony bezpieczeństwa, mienia i życia obywateli.

 


Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, 1-4 października 2018 r.

www.taropak.pl/pl/kontakt

Ponad 24,5 tyś metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających. TAROPAK największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań: od szklanych, przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych, aż po zagadnienia etykietowania i magazynowania. Impreza odbędzie się w ramach bloku POLAGRA. Poprzednią edycję wydarzenia odwiedzili klienci nie tylko z krajów Europy i świata, a reprezentanci licznych firm produkcyjnych i handlowych poszukiwali kontaktów biznesowych i nowości. Podczas Targów odbywają się konferencje i seminaria oraz strefy pokazowe.

9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji “Maintenance”

Kraków, 10-11 października 2018 r.

9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance to jedyna impreza targowa w Polsce, mająca na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii i metod służących zapobieganiu nieplanowanym przestojom oraz polepszeniu efektywności produkcji zakładów przemysłowych. O randze imprezy świadczy wciąż rosnąca liczba wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy.

 

 

Jak Wdrożyć Lean. Praktyczny Przewodnik

Barwna opowieść o transformacji firmy zawierająca odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące wdrożenia Lean.

Jak z sukcesem przeprowadzić transformację Lean? Jak zaangażować wszystkich pracowników w kulturę ciągłego doskonalenia? Jak trwale eliminować marnotrawstwo i dostarczać więcej wartości klientowi? Te pytania zadaje sobie każdy, kto chce „stać się Lean”. Art Byrne udowadnia, że nie ma magicznej recepty, ale są odpowiednie narzędzia. Przedstawia je krok po kroku. Barwnym językiem opisuje największe wyzwania, przed którymi staje firma i jej pracownicy. A następnie podpowiada, jak stawić im czoła.

Byrne nie proponuje czytelnikom zwykłego podręcznika. Akcję swojej książki umieszcza w konkretnej firmie, pytania wkłada w usta jej pracowników, a odpowiedzi w usta doświadczonych konsultantów. Dzięki takiej formie czytelnik staje się świadkiem wzorcowej transformacji przeprowadzonej przez jednego z najlepszych praktyków Lean na świecie. Ponieważ działania są prowadzone i w hali fabrycznej, i w biurze, książka okaże się przydatna zarówno dla firm produkcyjnych, jak i usługowych.

„Obowiązkowa lektura dla wszystkich dyrektorów zainteresowanych Lean jako strategią biznesową oraz dla wszystkich, którzy wdrażają ją w praktyce. Napisana przez specjalistę, który przeprowadził ponad 30 udanych transformacji Lean, stanowi czytelną mapę wskazującą drogę do sukcesu.”

— Michael Ballé, współautor m.in. trylogii Lean: Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean Manager oraz Skuteczne zarządzanie

Jak wdrożyć Lean to bezcenny dar złożony Czytelnikowi przez Arta Byrne’a: szczegółowy opis procesu, który autor skutecznie stosował podczas transformacji wielu firm w ciągu 30 lat. Niektórzy będą w stanie odwzorować wszystkie działania krok po kroku. Inni będą musieli nieco dostosować je do swoich potrzeb, modyfikując — a być może nawet poprawiając — proces stworzony przez Arta. Jednak żaden lider, który przeczyta tę książkę, nie będzie mógł dłużej twierdzić, że nie wie, co zrobić i jak się za to zabrać.”

— Jim Womack, współautor książek Lean thinking – szczupłe myślenie oraz Maszyna, która zmieniła świat

„Lektura książki Jak wdrożyć Lean przypomniała mi, jak wspaniałym nauczycielem, coachem i przyjacielem był dla mnie Art, gdy pracowaliśmy ze sobą w Wiremold Company. Art jest znakomitym liderem, mającym na koncie niezrównaną liczbę przeprowadzonych z sukcesem transformacji Lean. Jestem pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki ze szczegółami opisuje poszczególne elementy zmian taktycznych i kulturalnych transformacji Lean. Chociaż historia UGH Corporation jest fikcyjna, to trudno o bardziej realistyczne lekcje z zakresu wprowadzania Lean.”

—Marc Hafer, prezes Simpler Consulting

Opis: Cena 75 zł brutto, wymiary 155 x 230, ilość stron 276, ISBN 978-83-933629-6-7, oprawa miękka ze skrzydłami