Emapa

Od początku powstania Spółki Emapa (w 2001 roku), jej celem i misją było dostarczanie wymagającemu klientowi biznesowemu najwyższej jakości informatycznych rozwiązań mapowych. W chwili obecnej Emapa korzystając z przyznanego dofinansowania z Funduszy Europejskich prowadzi prace badawczo- rozwojowe nad zaawansowanymi metodami optymalizacji VRP (Vehicle Routing Problem) z oknami czasowymi. Co kilka dni zespół programistów Emapy pobija światowe rekordy w tej dziedzinie.

Zakres usług firmy obejmuje zarówno samo doradztwo, czy podwykonawstwo w zakresie dostarczenia i/lub wdrożenia rozwiązań, jak i kompleksową obsługę od początku do końca realizacji projektu. W ofercie znajduje się szerokie spektrum rozwiązań do zarządzania transportem flotą pojazdów oraz wyznaczania i optymalizacji tras. Emapa może pochwalić się bogatym portfolio systemów usprawniających procesy decyzyjne, m.in. aplikacjami do geomarketingu i analizami geoprzestrzennymi.

Spółka oferuje szeroki wachlarz usług związanych z realizacją projektów mapowych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, setkach zrealizowanych projektów, własnych mapach i technologiach oraz zdobytym know-how, wspiera firmy w realizacji projektów IT wykorzystujących mapy cyfrowe i technologie na nich oparte.

Z mapy i technologii, które stworzyła Emapa S.A. korzystają m.in.: Naviexpert, Goclever, iGO, Mio, PL Topo, AutoPilot, Nav N Go, jakdojade.pl, map2.pl, Plus GSM, Orange, POBR, i wiele innych.

Zdecydowanie najczęściej jednak rozwiązania Emapy wykorzystywane są w branżach związanych        z flotą transportową. Mapy i systemy Emapy funkcjonują już w tysiącach przedsiębiorstw z tego sektora, m.in.: Raben, BLACK RED WHITE, Orlen, Konsalnet, Spedimex, Śląskie Centrum Logistyki, Żabka, Neuca, GDDKiA, ROSSMANN.