Magazyn

Nowy magazyn 7R pod Krakowem przyciąga najemców

5 września 2017

7R podpisało umowę z krakowską hurtownią AUTO – GUM na wynajem 12 tys. mkw. powierzchni w nowo powstającym Centrum Logistycznym Kraków – Kokotów V.

Piąty obiekt w parku logistycznym 7R pod Krakowem będzie oferował 27 000 mkw. powierzchni magazynowej na wynajem. Podobnie jak poprzednie inwestycje, magazyn jest w znacznej części skomercjalizowany na długo przed oddaniem do użytku. Firma Auto-Gum zdecydowała się na najem 12 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Deweloper zaproponował rozwiązania spełniające wymagania firmy związane ze specyfiką jej działalności.

Auto-Gum jest jednym z największych dystrybutorów opon, akumulatorów i felg samochodowych w Polsce. W ciągu roku firma sprzedaje ponad 700 tys. opon. Świadczy również usługi serwisowe. Firma jest obecna na rynku od ponad 25 lat.

– Deweloper 7R zaoferował nam najwyższej klasy powierzchnię magazynową, która będzie dostosowana do naszych potrzeb. Magazyn posiada podwyższoną odporność ogniową – ponad 4000 mJ/m2 oraz tryskacze ze współczynnikiem wypływu dostosowanym do rodzaju składowanych przez nas produktów – komentuje Stanisław Szpakiewicz, członek zarządu i współwłaściciel Auto-Gum.

W czerwcu br. 7R zakończyło pierwszy etap flagowej inwestycji znajdującej się w Kokotowie. Obejmował on cztery obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 55 000 mkw. Zakończenie prac nad wszystkimi obiektami (docelowo będzie ich osiem) o łącznej powierzchni 200 000 mkw. planowane jest na rok 2019.

– Jesteśmy zadowoleni z tak dynamicznego rozwoju parku logistycznego w Kokotowie i faktu, że magazyny w tej lokalizacji są wynajmowane jeszcze przed ich oddaniem do użytkowania. Wieloletnie doświadczenie i otwartość na potrzeby klientów pozwalają nam sprostać ich oczekiwaniom. Najemcy podkrakowskiego parku to przedstawiciele różnych sektorów i branż (m.in. spożywczej, FMCG, automotive, logistycznej) i do każdego z naszych klientów, podchodzimy indywidualnie – mówi Olga Brusik, senior leasing manager 7R.

Źródło: 7R Logistics