Zarządzanie

Sapa, lider w dziedzinie aluminium, scala się z koncernem Hydro

6 października 2017

Firma Sapa, jeden z czołowych producentów wyrobów aluminiowych w 40 krajach w tym w Polsce,  rozpoczęła proces scalania z koncernem Hydro. To szansa na rozwój innowacji w branży aluminiowej, w tym tych dedykowanych transportowi i przemysłowi.

Sapa, od 2013r. spółka joint venture należąca do koncernów Orkla oraz Hydro, na mocy porozumienia z 10 lipca 2017r. stanie się wyłączną własnością Hydro.

Połączenie Sapa i Hydro będzie znaczącym wydarzeniem na globalnym rynku aluminium: po konsolidacji koncern Hydro mieć będzie ponad 35 000 pracowników i 30 000 klientów na całym świecie, stając się jedną z głównych sił w branży aluminiowej. Ma to mieć znaczenie dla innowacyjności w branży. Jak mówi Svein Richard Brandtzæg, prezes i dyrektor generalny Hydro:

Wspólnie stworzymy unikatową na świecie ofertę dla naszych klientów i pracowników, którzy pragną rozwijać innowacyjne rozwiązania w zakresie aluminium.

Połączenie firm, choć jest znaczącym krokiem z perspektywy rynku globalnego, z perspektywy pracowników i lokalnych kontrahentów ma przebiegać stopniowo i nie powodować drastycznych zmian.

Niegdysiejsza Sapa, obecnie Hydro, ma w Polsce trzy zakłady: w Trzciance, Chrzanowie oraz w Łodzi. O scaleniu optymistycznie wypowiada się Katarzyna Piekarska, dyrektor sprzedaży w Hydro:

Dzięki połączeniu spółek Hydro z Sapa staniemy się globalnym dostawcą profili, rozwiązań i innowacji w całym łańcuchu wartości aluminium.  Będziemy liderem zarówno pod względem operacyjnym, jak i handlowym, zapewniając jednocześnie wysoką elastyczność i bliskie relacje z klientami.

AM