Prawo i Finanse

Finansowanie dla firm logistycznych z funduszu Abris

13 października 2017

500 mln euro na wsparcie przedsiębiorców z naszego kraju i regionu, w tym firm logistycznych, pozyskał od międzynarodowych inwestorów Abris Capital Partners Ltd., niezależna firma zarządzająca funduszami private equity.

Środki pozyskane w ramach trzeciego funduszu Abris CEE Mid-Market III LP zostaną zainwestowane w interesujące, głównie polskie firmy. Logistyka to jedna z trzech branż, obok logistyki e-commerce i rolno-spożywczej, będących w kręgu zainteresowania przedsiębiorstwa. Może liczyć na znaczną część z pozyskanych 500 mln euro.

Mamy 500 mln euro do zainwestowania w ciekawe firmy. Zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty działające w szeroko pojętej branży logistycznej, które wiedzą, że chcą się dalej dynamicznie rozwijać, ale czują, że brakuje im środków i doświadczenia, żeby to osiągnąć.

– mówi Wojciech Łukawski, partner w Abris Capital Partners Ltd. odpowiedzialny za projekty z sektora logistyki.

Abris od 10 lat nawiązuje współpracę z lokalnymi, często rodzinnymi firmami. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z doświadczenia zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 20 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej. Wśród spółek, które rozwijają się we współpracy z nią, znalazły się m.in. CARGOUNIT, największy niezależny operator wynajmu lokomotyw towarowych w Polsce i regionie, a także AAA Auto, aktualnie największa firma w Europie Środkowo – Wschodniej zajmującą się sprzedażą używanych samochodów.

AM