Zarządzanie

Poczta Polska S.A. skorzysta z nieruchomości PKP S.A. Usługi pocztowe będą tańsze?

18 stycznia 2018

PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny o rozwoju usług logistycznych na gruntach należących do obu spółek. Nowa infrastruktura pocztowa ma zapobiec wydłużeniu czasu dostaw przesyłek i obniżyć koszt usług.

List intencyjny PKP S.A. i Poczty Polskiej S.A. zakłada powołanie zespołu roboczego, który wytypuje nieruchomości należące do obu spółek mające posłużyć celom logistycznym narodowego operatora pocztowego.

Na nowych terenach, w tym na niezagospodarowanych dotąd gruntach kolejowych, mają powstać centra logistyczne, magazyny, sortownie oraz mniejsze obiekty punktowej infrastruktury logistycznej Poczty Polskiej S.A.

Jak podaje serwis aktualności Poczty Polskiej S.A., spółka chce rozbudować infrastrukturę logistyczną wskutek rosnącej popularności usług kurierskich, ekspresowych i paczkowych, a także logistyki międzynarodowej, w tym na linii Azja-Europa.

Inwestycje mają przyczynić się do terminowości i niższych kosztów usług Poczty Polskiej S.A.

Bez znacznych inwestycji w infrastrukturę logistyczną w ciągu najbliższych lat sieć Poczty uległaby przeciążeniu, a czas dostawy przesyłek musiałby się wydłużyć.

– powiedział Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A. I dodaje coś, co wydaje się szczególnie optymistyczne dla portfeli klientów:

Plan organizacji nowej infrastruktury pocztowej zakłada obniżenie kosztu świadczenia usług (…)

Jak mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A., dotychczas wyodrębniono 80 nieruchomości należących do tej spółki i nadających się pod obiekty logistyczne, a spółka jest otwarta również na współpracę z innymi podmiotami.

Wykaz nieruchomości pod wspólne projekty PKP S.A. i Poczty Polskiej S.A. ma zostać uzgodniony w ciągu 3 miesięcy. Na razie Poczta Polska S.A. przekazała swojemu partnerowi listę 48 takich nieruchomości. Spółki mają w planach realizowanie wspólnych projektów logistycznych.

AM

Źródło: Poczta Polska S.A.