Relacje

Tak dokształcali się przyszli pracownicy TSL (Wspomnienie z IV Sopockich Warsztatów Logistycznych)

22 stycznia 2018

Rynek logistyczny boryka się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników – w roku 2018 również ma to być jedno z głównych wyzwań branży. Na szczęście są inicjatywy kształcące ambitnych i pełnych zapału logistyków. Pod koniec zeszłego roku na Uniwersytecie Gdańskim odbyły się IV Sopockie Warsztaty Logistyczne. Studenci logistyki z całej Polski zdobyli zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę potrzebną do dobrego wykonywania swoich zadań na logistycznym rynku pracy.

23-24 listopada 2017r. do Sopotu przybyli studenci logistyki, w tym przedstawiciele naukowych kół logistycznych, z całej Polski. Organizatorem Warsztatów było Naukowe Koło Logistyki działające przy Katedrze Logistyki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Program, w którym uczestniczyli adepci logistyki, był zaiste napakowany wiedzą praktyczną. Zajęcia, odbywające się w dwóch blokach warsztatowych, poruszały takie tematy, jak:

– logistyka miejska Trójmiasta (z perspektywy kolei miejskiej)

– działalność spedycyjna

– realizacja wysyłek just-in-time

– gospodarka paletowa

– działanie systemów elektronicznych giełd transportowych (studenci mogli wypróbować swoje siły, wcielając się w rolę przewoźnika na specjalnym symulatorze)

– ubezpieczenia w łańcuchu dostaw.

Warsztaty poprowadzili praktycy z takich firm, jak PKP SKM, WBT, OMIDA, Federal – Mogul BIMET, PKN EPAL oraz Logintrans. Pierwsze dwa przedsiębiorstwa zaprosiły studentów na wycieczki po swoich terenach, które odbyły się drugiego dnia Warsztatów.

Logistyka miejska, spedycja, just-in-time, ubezpieczenia w logistyce, rozwiązania elektroniczne dla branży – który z tych obszarów wydaje się Państwu najważniejszą kompetencją przyszłego pracownika firmy logistycznej? Zapraszamy do dyskusji na naszym profilu na Facebooku.

Młodym logistykom, którzy uczestniczyli w IV Sopockich Warsztatach Logistycznych, życzymy natomiast dalszych pozytywnych doświadczeń na drodze naukowej i zawodowej!

AM

 

IV Sopockie Warsztaty Logistyczne, Sopot, 23-24 listopada 2017r.