Zarządzanie

Konkurs na logistyczną innowację

12 lutego 2018

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, zaprasza firmy, stowarzyszenia, studentów i innych entuzjastów logistyki do programu „Wezwanie do Innowacji”. Uczestnicy mają opracować innowacyjny projekt logistyczny do wykorzystania przez firmę. Na wyróżnionych czekają niebagatelne nagrody. Zgłoszenia do 31 marca br.

Tematem przewodnim programu „Wezwanie do Innowacji” jest „Magazyn Smart”. Warunkiem przystąpienia jest przedstawienie rozwiązania logistycznego w obrębie trzech obszarów ważnych dla zarządzania magazynem przyszłości.

Pierwszy obszarów to „Poprawa odbioru i jakości pracy w magazynach”: projekty mają poprawić warunki pracy pracowników magazynowych dzięki systemom wspierającym podejmowanie decyzji, automatyzacji rozwiązań czy wdrożeniu nowych procesów operacyjnych lub modeli komunikacji, poprawiających produktywność, efektywność, bezpieczeństwo i jakość pracy.

Drugi obszar to „Uproszczenie i optymalizacja zarządzaniem magazynem”: tu kluczem są ergonomiczne rozwiązania optymalizujące zarządzanie magazynem i zespołami.

W trzecim obszarze,  „Projektowanie magazynów 4.0”, uczestnicy mogą zgłaszać rozwiązania, które w połączeniu z innymi systemami zoptymalizują procesy magazynowe, pozwolą na efektywne zarządzanie operacjami logistycznymi, ruchami magazynowymi oraz bezpieczeństwem i zużyciem energii.

Program „Wezwanie do Innowacji” składa się z trzech etapów. Na początku wybrani uczestnicy, przygotowując projekty, odwiedzą magazyny ID Logistics i uzyskają potrzebne dane. W trakcie trwania konkursu będą wspierani przez specjalistów ID Logistics, którzy pomogą dostosowywać pomysły do warunków pracy w magazynie. Za końcową ocenę i wybór zwycięzcy odpowiada jury, w skład którego wchodzi zarząd oraz menedżerowie z firmy, klienci – przedstawiciele Carrefour, Auchan i Lindt oraz eksperci zewnętrzni. Jury weźmie pod uwagę znaczenie rozwiązania i jego przydatność, innowacyjny i awangardowy aspekt rozwiązania, możliwość wdrożenia, szacowany wskaźnik zwrotu z inwestycji ROI oraz motywację kandydatów.

Nagrodą główną będzie podpisanie kontraktu z ID Logistics na wdrożenie pilota operacyjnego w jednym z magazynów w Polsce. Na realizację zwycięskiego projektu przeznaczony będzie budżet do 200 tys. zł. Dodatkowo jego autor otrzyma 20 tys. zł. W programie wyróżnione zostaną też dwa inne projekty – ich autorzy otrzymają po 10 tys. zł.

Program ID Logistics „Wezwanie do Innowacji” rozpoczął się 7 lutego 2018, zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 31 lipca 2018 roku. Zgłoszenia można składać do 31 marca br., wysyłając je na adres srodak@id-logistics.com – Sławomir Rodak, dyrektor R&D ID Logistics.

Projekt „Wezwanie do Innowacji ” to polska edycja programu Grupy ID Logistics „Call for Innovative Projects”, w którym uczestniczyły start-upy z Francji, Belgii i Szwajcarii.

AM

Źródło: ID Logistics