Zarządzanie

CBRE doradza producentowi systemów balkonowych

13 lutego 2018

Dział Powierzchni Przemysłowo-Magazynowych CBRE doradzał w procesie uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego „build-to-own” firmy BALCO w Łowyniu. To już drugi w Polsce i czwarty w Europie zakład tego producenta systemów balkonowych.

Skandynawska firma BALCO, producent systemów otwartych i przeszklonych balkonów od kilku lat kontynuuje ekspansję w Europie, zarówno pod względem produkcji i sprzedaży, jak również nowych fabryk. W Łowyniu, gdzie w październiku 2017 r. powstał nowy zakład, produkowane są zarówno przeszklone, jak i otwarte systemy balkonowe, dostarczane głównie do południowych części Europy.

Powierzchnia produkcyjna zakładu w pierwszej fazie projektu wyniosła 5 000 mkw. Kolejne fazy zakładają zwiększenie powierzchni do 15 000 mkw.

CBRE doradzało BALCO podczas całego procesu przeniesienia i powiększenia obecnej fabryki – od poszukiwań miejsca i partnera biznesowego do podpisania umowy i zawarcia transakcji. W tym celu CBRE przeprowadziło analizę m.in. takich elementów jak: najem powierzchni magazynowej w istniejących obiektach, wybudowanie obiektu na wynajem lub na własność na działce wybranej przez BALCO. Wybór partnera biznesowego spośród deweloperów instytucjonalnych, lokalnych oraz generalnych wykonawców padł na firmę WPIP jako generalnego wykonawcę i realizatora projektu w formacie „build-to-own”.

W ramach zlecenia CBRE dostarczyło usługi dla kolejnych faz projektu takich jak zarządzanie transakcją, reprezentacja właściciela, prowadzenie negocjacji warunków umowy oraz uruchomienie obiektu typu build-to-own.

CBRE to firma doradcza i inwestycyjna z siedzibą w Los Angeles, działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Klasyfikowana w rankingach: Fortune 500 oraz S&P 500. Zatrudnia ponad 75 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w około 450 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich).

AM

Źródło: CBRE