Zarządzanie

Sposoby Dachser na logistykę budowlaną

21 lutego 2018

Operator logistyczny Dachser obchodzi 20-lecie DACHSER DIY-Logistics – rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej. Podczas tegorocznego wystąpienia na targach Eisenwarenmesse w Kolonii przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY.

Dwadzieścia lat temu Dachser skupił swoje kompetencje logistyczne dla branży budowlano-remontowej w centralnym zespole w Kolonii kierowanym przez Ralfa Meistesa. Obecnie usługi firmy dla sektora DIY obejmują Europę i kluczowe rynki w Azji i USA. Dachser dostarcza dla tej branży ponad 4,6 miliona przesyłek rocznie.

Okna czasowe i merchandiserzy

Kluczem do sukcesu Dachser w dostawach dla branży remontowo-budowlanej jest optymalizacja. Łączenie przesyłek i korzystanie ze stałych okien czasowych w 18 tysiącach europejskich sklepów DIY zapewnia wydajność podczas rozładunku towarów na sklepowej rampie. Dachser dysponuje też zespołem merchandiserów zajmujących się wykładaniem produktów bezpośrednio na półki w sklepach.

Nowoczesność: e-commerce, omnichannel, miasta

Z sukcesem wspieraliśmy naszych klientów, zarówno ze strony producenckiej, jak i handlowej, podczas wszystkich zmian zachodzących w branży przez ostatnie dwie dekady. Aktualnie do największych wyzwań należą e-commerce, koncepcja omnichannel oraz zrównoważony proces dostaw do centrów miast, gdzie sklepy DIY coraz częściej stają się salonami wystawowymi. Jeden z trendów jest jednak najbardziej znamienny: w ciągu ostatnich dwudziestu lat logistyka z roli czynnika kosztowego przeszła na pozycję czynnika wpływającego na sukces firm w branży

– stwierdza Ralf Meistes, dyrektor DACHSER DIY-Logistics

TMS i WMS na targach

Dla Dachser logistyka oznacza stałe bycie na bieżąco z wyzwaniami ekonomicznymi. W związku z tym czołowe miejsce w programie firmy na tegoroczne targi Eisenwarenmesse, które odbędą się w Kolonii w dniach 4-7 marca, zajmuje kwestia cyfryzacji. Na stoisku operatora zespół DACHSER DIY-Logistics zaprezentuje swoją ofertę, a także to, w jaki sposób autorskie, zintegrowane systemy zarządzania transportem i magazynem umożliwiają niezakłócony przepływ danych i przejrzyste śledzenie przesyłek w ramach rozwiązania DIY Supply Pipeline.

AM

Źródło: Dachser