Supply Chain

UPS usprawnia przepustowość Europa – Wschód

22 lutego 2018

 

UPS uruchamia codzienne bezpośrednie połączenie z Louisville do Dubaju. Pozwoli ono skrócić czas dostawy z Ameryk do lokalizacji na Bliskim Wschodzie o jeden dzień roboczy. Połączenie zapewni też większą przepustowość na dotychczasowej linii Europa-Bliski Wschód.

Trasa z portu lotniczego UPS Worldport® w Louisville w stanie Kentucky do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liczy 12 400 km i jest najdłuższą regularną trasą obsługiwaną przez UPS w historii.

Obsługa trasy jest możliwa dzięki samolotowi 747-8s, który zapewnia dużą ładowność na długich dystansach. Obecnie połączenie jest realizowane raz w tygodniu, a od 27 lutego będzie realizowane codzienne, od wtorku do soboty.

Połączenie Louisville-Dubaj to element międzynarodowej sieci logistycznej UPS, której początkiem i końcem jest port UPS Worldport w Louisville w stanie Kentucky. Po dotarciu do Dubaju przesyłki są przeładowywane do samolotu lecącego do Shenzhen w Chinach, gdzie znajduje się największy ośrodek UPS w Azji. Następnie w Shenzhen ładowane są przesyłki przeznaczone dla Stanów Zjednoczonych i samolot wraca do portu Worldport przez Anchorage na Alasce.

Dzięki nowemu połączeniu zwiększy się też liczba przesyłek obsługiwana przez UPS na trasie Kolonia-Dubaj, co pozwoli na lepsze zaspokajanie potrzeb klientów wysyłających przesyłki z Europy na Półwysep Indyjski, Bliski Wschód i do Afryki.

AM

Źródło: UPS