Relacje

Studencka logistyka z godłem Kopernika

13 marca 2018

Być może zastanawiają się Państwo, dlaczego chętnie informujemy na biznesowym portalu o naukowych wydarzeniach dla młodych logistyków. Odpowiedź jest prosta: w dobie rynku pracownika, gdy firmom zależy na pozyskiwaniu odpowiedniej liczby kompetentnej kadry, warto zwracać uwagę na młodych, ambitnych ludzi, którzy wyrażają swoją pasję do przedmiotu przez uczestnictwo w konferencjach i warsztatach o tematyce logistycznej. A może któreś z tych wydarzeń zainspiruje Państwa do nawiązania współpracy z którąś z inicjatyw dla najbardziej obiecujących przyszłych pracowników sektora logistycznego? Korzyści mogą być obupólne!

Już po raz szósty Koło Naukowe Logistyki „Logitor”, działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, organizuje Kopernikańskie Dni Logistyki.

Ponad 30 osób weźmie udział w kolejnej edycji tej konferencji. Uczestnicy wezmą pod lupę „Problemy współczesnej logistyki”, co jest w tym roku hasłem przewodnim wydarzenia. Do Torunia przyjadą studenci z całej Polski: z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Poznania, Gdyni oraz z Bydgoszczy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2018 roku w Toruniu. Każdy student miał możliwość przygotowania referatu zgodnego z przedstawioną tematyką konferencji. Pierwszego dnia uczestnicy będą mogli przedstawić swoje prace w formie prezentacji. 9 kwietnia będzie także okazją do wygłoszenia krótkich przemówień przez przedstawicieli firm partnerskich, które także będą nawiązywać do problemów, z którymi mierzy się współczesna logistyka. Drugi dzień pozwoli uczestnikom VI Kopernikańskich Dni Logistyki wziąć udział w warsztacie nawiązującym do tematu przewodniego konferencji.

Konferencja da możliwość wymiany informacji i ciekawostek o logistyce między studentami. Jej celem jest także budowanie nowych, ciekawych relacji międzyuczelnianych. Ponadto, atutem takich konferencji jest możliwość poznania potencjalnych pracodawców z innych regionów, niż te, w których studiują uczestnicy. Pamiątką, tego wydarzenia, będzie umieszczenie wspomnianych referatów w specjalnej publikacji konferencyjnej.

AM

Źródło: KNL „Logitor”