Magazyn

Miliony ubrań w parku Ursus

16 marca 2018

Corporate Image, hurtownia odzieży reklamowej, wynajęła 830 mkw. powierzchni magazynowej w Diamond Business Park Ursus w Warszawie. W transakcji najemcę reprezentowała firma Savills.

Corporate Image to firma zajmująca się sprzedażą odzieży reklamowej oraz produkcją nadruków i haftów komputerowych na produkty tekstylne, takie jak koszulki, bluzy, kurtki i czapki. Firma jest oficjalnym dystrybutorem marek Stedman, Fruit of the Loom, Russell, Gildan i Promodoro. Wśród klientów firmy znajdują się m.in.: Coca-Cola, Kompania Piwowarska i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Corporate Image jest pierwszą firmą z branży odzieży promocyjnej w Polsce, która wprowadziła system zarządzania magazynem WMS. Nowa powierzchnia pozwoli najemcy na magazynowanie i dystrybucję ponad dwóch milionów sztuk odzieży.

Jak powiedział Tomasz Kamiński, prezes Corporate Image, dotychczasowa lokalizacja była w przeszkoda w wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie składowania. Firma, rozwijając sprzedaż e-commerce, wprowadziła rok temu platformę sprzedaży internetowej połączoną z systemem WMS, co ułatwiło i przyspieszyło realizację zamówień. Pojawiła się jednak wówczas potrzeba integracji magazynów i przeniesienia ich do bardziej nowoczesnego obiektu zapewniającego odpowiednie warunki oraz umożliwiającego stosowanie nowoczesnych systemów zarządzania magazynem i integrację z portalem e-commerce. Jak mówi prezes, firma ma pewność, że obecna lokalizacja nie będzie ograniczeniem. Karolina Klepka, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych Savills, wśród zalet Diamond Business Park Ursus oprócz jakości i nowoczesności wymienia lokalizację – obiekt leży zaledwie osiem kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu dotychczasowej siedziby Corporate Image.

 Diamond Business Park Ursus to park magazynowy zlokalizowany w Warszawie w dzielnicy Ursus. Obiekt oferuje 34 000 mkw. powierzchni magazynowej i posiada certyfikat BREEAM. Wyróżnikiem Diamond Business Park Ursus jest 16 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A w przylegających do hali niezależnych budynkach. Deweloperem i właścicielem parku magazynowego jest White Star Real Estate.

AM

Źródło: Savills