Relacje

Poznaj zagrożenia  w technologii logistycznej

19 marca 2018

I mamy kolejną inicjatywę studencką. Tym razem temat konferencji szczególnie chwytliwy: “Wykorzystanie nowoczesnych technologii w logistyce XXI w – możliwości i zagrożenia”. Czy czytający nas adepci logistyki odważą się przyjechać 19-20 kwietnia do Warszawy i podyskutować o jasnej i ciemnej stronie technologii? Jedno jest pewne – takie debaty to świetne przygotowanie merytoryczne dla przyszłych praktyków w sektorze!

Koło Naukowe Studentów Logistyki działające przy Instytucie Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Sztuki Wojennej już po raz IX organizuje Ogólnopolską studencką konferencję – Logistyka a Bezpieczeństwo.

Koło Naukowe Studentów Logistyki to uczelniana organizacja studencka. Studenci zrzeszeni w Kole od 15 lat włączali się aktywnie w życie Akademii Obrony Narodowej, a po zmianie nazwy – budują dorobek Akademii Sztuki Wojennej, m.in. poprzez organizację konferencji, cyklu wykładów otwartych w ramach projektu Akademia Menedżera Logistyki we współpracy z firmami branży TSL.

Konferencja jest to jeden z największych projektów jaki organizuje Koło. Jej tegoroczny temat brzmi “Wykorzystanie nowoczesnych technologii w logistyce XXI w – możliwości i zagrożenia”. Odbywać się będzie 19-20 kwietnia  2018r. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie przy al. Gen. A. Chruściela „Montera” 103 (Biblioteka Główna ASzWoj.).

Tematyka konferencji ma na celu dostrzeżenie rozwoju logistyki XXI w. Ukazanie, jak wiele nowych rozwiązań logistyka jest w stanie zaoferować i tym samym usprawnić działalność firm branży TSL. Kolejnym celem jest skupienie się na opłacalności, a także bezpieczeństwie wykorzystania nowych technologii.

Konferencja skierowana jest do studentów wszystkich typów uczelni, zainteresowanych zagadnieniami szeroko pojętej logistyki.

Zarówno wystąpienia firm jak i studentów dotyczą zagadnień związanych z funkcjonowaniem łańcuchów dostaw, organizacją procesów transportu i magazynowania, konkurencją na rynku usług logistycznych, bezpieczeństwem procesów logistycznych, a także wyzwaniami, jakie współczesny rynek stawia przed podmiotami działającymi w branży TSL. W tym roku skupimy się na nowych możliwościach a także zagrożeniach pojawiających się w logistyce XXI wieku. Mamy nadzieję, że będzie to dobra okazja do skupienia się na logistyce w kontekście wykorzystania nowoczesnych technologii XXI wieku.

Źródło: ASzWoj

red. AM