Magazyn

Nowy magazyn pod Gliwicami

20 marca 2018

Firma Mirbud zbuduje w Szałszy pod Gliwicami nowy obiekt magazynowy dla Just In Time Logistics Sp. z o.o., firmy świadczącej usługi outsourcingu logistycznego. Nowy obiekt powstanie na terenie parku MLP Gliwice, będzie liczył blisko 5 tys. m2 powierzchni i zostanie przekazany firmie Just In Time w połowie br.

MLP Group wybrało firmę Mirbud jako generalnego wykonawcę odpowiadającego za budowę magazynu dla firmy Just In Time Logistics Sp. z o.o. i przekazała teren na realizację inwestycji. Z blisko 5 tys. m2 powierzchni, która wybudowana zostanie w parku logistycznym MLP Gliwice 4,8 tys. m2 będzie przeznaczone na cele magazynowe służące do składowania towarów, a na dodatkowych 150 m2 znajdą się powierzchnie biurowe. Przekazanie najemcy nowego obiektu planowane jest na czerwiec br.

MLP Gliwice znajduje się w Szałszy na terenie gminy Zbrosławice, 6 km na północ od centrum Gliwic, przy węźle Zabrze Zachód łączącym autostradę A1 (Trójmiasto-Łódź-granica z Czechami) z drogą krajową nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).

Docelowo na terenie parku powstaną trzy budynki klasy A o łącznej powierzchni 61,5 tys. mkw.

Źródło: Mirbud

red. AM