Relacje

Logistycy nagrodzeni za etykę

3 kwietnia 2018

22 marca 2018 rozstrzygnięty został konkurs „Etyczna Firma 2017”, przyznawane przez Puls Biznesu i PwC Polska. Wyłonione zostały w nim firmy działające na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę. Wśród laureatów znalazły się również firmy z sektora logistycznego.

W kategorii „Dużych firm” za etyczne prowadzenie biznesu wyróżniono m.in. firmę Schenker. Tytuł „Super Etycznej Firmy 2017”, wśród innych organizacji, uzyskały natomiast firmy Bama Logistics oraz Grupa Raben.

Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR, Grupa Raben, podzielił się pomysłem swojej firmy na krzewienie etycznych zachowań, jakim jest powołanie wewnętrznego Kodeksu Etyki:

 W celu doprecyzowania zachowań, które są zgodne z firmowymi drogowskazami, powstał Kodeks Etyki Grupy Raben. Spisane w nim zasady działają zarówno na rzecz firmy, jak i jej pracowników oraz dostawców. (…)

Bieżąca edycja konkursu – „Etyczna Firma 2017” – jest już czwartą odsłoną tego wydarzenia. W poprzednich edycjach wyróżniono łącznie 28 firm, które zdecydowały się podzielić swoimi najlepszymi praktykami dotyczącymi uczciwego prowadzenia działalności.

 

Źródła:

https://www.pb.pl/etycznafirma/o-konkursie/

Raben