Zarządzanie

Młode firmy wspomogą innowacje

4 kwietnia 2018

Firma GEFCO, specjalizująca się w logistyce dla przemysłu, nawiązała współpracę z Techstars, międzynarodowym akceleratorem dla start-upów, który pomógł w rozwoju ponad tysiąca młodych biznesów. Nowe partnerstwo ma na celu pobudzenie innowacji.

Współpraca pozwoli GEFCO wykorzystać wiedzę zespołu Techstars w dziedzinie innowacji w biznesie, a jednocześnie będzie okazją do przekazania doświadczenia firmy na rzecz wsparcia start-upów.

Partnerstwo z Techstars umożliwi GEFCO współpracę z obiecującymi start-upami stanowiącymi źródło największych zmian w branży, przyspieszenie zmian organizacyjnych oraz kontakt z uzdolnionymi młodymi przedsiębiorcami i specjalistami w dziedzinie innowacji.

Start-upy zapraszane do udziału w programie Techstars Paris działają w obszarach takich, jak optymalizacja tras i przepływów, technologie rozproszonych baz danych przyczyniające się do zmniejszenia liczby dokumentów oraz inteligentne rozwiązania do śledzenia i monitorowania.

W ramach porozumienia Grupa GEFCO rozpoczęła współpracę z Partech Shaker, międzynarodowym kampusem dla start-upów, w którym firmy technologiczne z całego świata mogą rozwijać swoje pomysły.

Techstars, dzięki wsparciu takich partnerów jak GEFCO, może pomagać młodym biznesom w osiągnięciu sukcesu. GEFCO będzie ich przewodnikiem i doradcą, szczególnie w przypadku Techstars Paris, mentoringowego programu wsparcia  dla start-upów

– powiedział Scott Ford, Dyrektor Generalny Techstars.

Techstars to międzynarodowy akcelerator młodych biznesów. Jego założyciele nawiązują współpracę z innymi przedsiębiorcami, ekspertami, mentorami, absolwentami, inwestorami, liderami i korporacjami, aby rozwijać ich działalność firmową. W ramach Techstars prowadzone są cztery inicjatywy: Techstars Startup Programs, Techstars Mentorship-Driven Accelerator Programs, Techstars Corporate Innovation Partnerships oraz Techstars Venture Capital Fund.

Źródło : GEFCO