Magazyn

CCC S.A. wdraża nowy WMS

6 kwietnia 2018

Grupa CCC – detaliczna spółka obuwnicza i producent obuwia – zleciła firmie PSI Polska wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms w swoim centrum logistycznym.

Grupa CCC zatrudnia ponad 12 000 pracowników, jest obecna w 18 krajach i sprzedaje rocznie ponad 40 milionów par butów, a poprzez spółkę zależną eObuwie.pl S.A. działa również w branży e-commerce. Rozwój firmy nie byłby możliwy bez inwestycji w logistykę. Jeszcze w 2018 r. firma planuje przekroczyć 100 000 miejsc paletowych. W obliczu planów ekspansji Grupy CCC, istotna jest efektywna praca centrum dystrybucyjnego przez wykorzystanie automatyki magazynowej i rozwiązań informatycznych.

System PSIwms zapewni CCC automatyzację procesów logistycznych w obszarze przyjęcia, kompletacji i wydania z magazynu oraz śledzenia transportu, usprawni też dostosowanie obsługi procesów magazynowych do zmian biznesowych oraz zwiększy ich wydajność i przejrzystość. Oprogramowanie PSIwms zostało już wdrożone pilotażowo w grudniu 2017 r. w jednym z magazynów CCC. Po pozytywnej realizacji wdrożenia Zarząd firmy podjął decyzję o rozszerzeniu systemu na pozostałe magazyny.

Jak powiedział Piotr Picyk, dyrektor sprzedaży w PSI Polska, wybór dokonany przez CCC to dowód na przydatność systemu PSIwms dla dużych i dojrzałych organizacji realizujących złożone procesy logistyczne. Streścił również, jak w przybliżeniu będzie wyglądać wdrożenie:

Do końca 2018 roku zrealizowana zostanie główna faza projektu obejmująca obsługę podstawowych procesów magazynowych oraz integrację z systemem ERP, systemami firm kurierskich i złożoną automatyką magazynową (obejmującą kilka sorterów oraz automatyczny magazyn kartonowy typu miniload). W kolejnych krokach zakładamy dalszą optymalizację systemu i rozszerzanie o kolejne procesy m.in. o obsługę rynku e-commerce.

To już kolejna znacząca umowa na wdrożenie systemu PSIwms w ostatnich kilku tygodniach. W grudniu 2017 r. firma PSI Polska podpisała umowę na wdrożenie PSIwms w Grupie Empik a w styczniu br. system PSIwms wybrała Grupa Fiege.

Źródło: PSI, red. AM

Zdjęcie – źródło: CCC S.A.