Zarządzanie

Operator pomaga Czerwonemu Krzyżowi

9 kwietnia 2018

W ramach trwającego blisko rok partnerstwa z Czerwonym Krzyżem – międzynarodowym ruchem humanitarnym na rzecz ochrony ludzkiego zdrowia i życia – firma transportowo-logistyczna DSV uruchomiła stronę internetową o tematyce humanitarnej i podjęła szereg inicjatyw pomocowych, w tym pomocy związanej z magazynowaniem i ekspercką wiedzą branżową.

Na stronie www.humanaid.dsv.com DSV będzie pokazywać efekty działań pomocowych, które firma wspiera w ramach porozumienia z duńskim Czerwonym Krzyżem i jego 30 krajami współpracującymi. Obejmują one m.in. wsparcie finansowe, przechowywanie i transport ok. 60 ton sprzętu ratunkowego oraz dostęp do lokalnego i międzynarodowego doświadczenia ekspertów DSV.

Dzięki dotychczasowej współpracy możliwe stało się także podwojenie dotychczasowej powierzchni wykorzystywanej przez duński Czerwony Krzyż. Magazyn w Roskilde przekazany przez DSV na ten cel liczy 2000 m2 i został podzielony na dwa sąsiadujące ze sobą obszary – jeden do przechowywania sprzętu, drugi do jego testowania. Dzięki temu personel duńskiego Czerwonego Krzyża uzyskał dostęp i warunki do szkoleń i zapoznawania się z nowym sprzętem.

Operator zapewnia też wsparcie finansowe dla duńskich międzynarodowych projektów w Malawi i Togo. W obu krajach wsparcie ma poprawiać warunki życia ubogich rodzin poprzez szkolenie zawodowe mieszkańców i zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak czysta woda pitna.

Grupa DSV jest dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura oraz oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach.

Źródło: DSV, red. AM