Inteligentne Technologie

WMS z analityką dla Delta Trans

12 kwietnia 2018

Operator logistyczny Delta Trans wdraża w swoim centrum w Świętochłowicach system do zarządzania magazynem  Astro WMS® firmy Consafe Logistics. System będzie wzbogacony o moduły do analizy danych Business Intelligence i zarządzania wydajnością zasobów, a także o oprogramowanie do terminali mobilnych i system elektronicznej awizacji dostaw.

Obecnie na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach znajduje się 110 000 m2 powierzchni magazynowych i hal produkcyjnych. Z końcem 2017 roku firma Consafe Logistics rozpoczęła rozmowy na temat wdrożenia systemu Astro WMS®, który daje większe możliwości dynamicznie rozwijającej się organizacji.

Przy wyborze WMS-a naszym kluczowym kryterium były kompetencje dostawcy i jego doświadczenie w pracy z operatorami 3PL. To dla nas ważne, gdyż posiadamy Klientów o bardzo różnych procesach logistycznych. I choć znaleźliśmy na rynku wiele rozwiązań, tylko nieliczne oferowały system, który się nie starzeje i rozwija wraz ze zmieniającymi potrzebami Klienta. Tak jak w przypadku programu Astro WMS®, do którego aktualizacja wychodzi dwa razy do roku

– mówi Paweł Rzepka, Production and Logistics Director w Delta Trans Group.

W Delta Trans firma Consafe Logistics wykorzysta po raz pierwszy nowe oprogramowanie dla terminali mobilnych, które znalazło się w najnowszej wersji Astro WMS ® wydanej w marcu tego roku.

Szczególny nacisk położyliśmy na to, aby system prowadził użytkownika za rękę, był intuicyjny i możliwie jak najbardziej dostosowany do aktualnie znanych interfejsów graficznych aplikacji mobilnych, co sprawia w efekcie, że konieczność szkolenia nowego pracownika do pracy z terminalem jest zredukowana do minimum – tłumaczy Michał Drozdowicz, Head of Software Development w Consafe Logistics.

Dodatkową poprawę efektywności zapewni wykorzystanie modułu Business Intelligence. Odpowiada on za zbieranie i wizualizację danych z jednego lub wielu źródeł, dając przy tym podgląd operacji na magazynie w czasie rzeczywistym. Tak przygotowane i zaprezentowane informacje mogą być podstawą i wsparciem przy podejmowaniu decyzji. W projekcie dla Delta Trans wykorzystana zostanie też funkcjonalność służąca do zarządzania wydajnością zasobów.

Oprócz Astro WMS®, projekt obejmuje uruchomienie systemu elektronicznej awizacji dostaw – CL Notifier, który wesprze planowanie, skróci czas rozładunku i uporządkuje ruch ciężarówek oraz usprawni komunikację między dostawcami a operatorem.

Uruchomienie produkcyjne systemu do zarządzania magazynem Consafe Logistics planuje na czwarty kwartał tego roku.

Źródło: Consafe Logistics, red. AM