Supply Chain

Poczta Polska rozwija współpracę z Chinami

13 kwietnia 2018

W wyniku porozumienia między  Pocztą Polską  a Pocztą Chińską z kwietnia br., operatorzy pocztowi z obu krajów kontynuują współpracę w dostarczaniu przesyłek e-commerce z Chin do Europy drogą lądową.

Rozwój transgranicznego handlu internetowego między Azją i Europą to wielka szansa dla operatorów pocztowych działających w tym regionie. Poczta Polska, wykorzystując położenie naszego kraju na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, dąży do tego, by stać się kluczowym elementem na światowym rynku logistycznym.

Nasze doświadczenia z dotychczasowej współpracy w zakresie dostarczania przesyłek eCommerce na teren 32 krajów europejskich wskazują, że obydwaj narodowi operatorzy są rzetelnymi partnerami i chcą systematycznego zwiększania wolumenów obsługiwanych przez Pocztę Polską 

– mówi  Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej,  który ze strony Poczty wraz z członkiem Zarządu Tomaszem Dąbrowskim był sygnatariuszem porozumienia.

Dalsza współpraca z Pocztą Chińską może stać się istotnym elementem rozwoju systemu logistycznego oraz pozyskiwania know-how w relacjach z krajami azjatyckimi, które są potencjalnym obszarem coraz większej aktywności Poczty Polskiej.

Ekspansja zagraniczna Poczty Polskiej to jeden z trzech filarów strategii rozwoju na lata 2018-2022. Celem Spółki jest koordynacja wymiany handlowej między Azją a Europą i stworzenie hubu logistycznego dla między innymi międzynarodowego e-commerce.

Źródło: Poczta Polska, red. AM