Supply Chain

Z Dubaju do Krakowa samolotem

17 kwietnia 2018

Linie lotnicze flydubai uruchomiły codzienne bezpośrednie loty Dubaj – Kraków. Wskutek współpracy tych linii z liniami Emirates, przed krakowskimi pasażerami otwiera się tym samym możliwość dalszych połączeń do ponad 200 lokalizacji. 8 kwietnia odbył się lot inauguracyjny.

Delegacji, która przyleciała inauguracyjnym rejsem z Dubaju,  przewodniczył Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych flydubai. Na pokładzie samolotu obecny był także Robert Rostek, polski ambasador w Emiratach. Delegację na lotnisku w Krakowie powitali m.in. dr Yousif Eissa AlSabri, ambasador ZEA w Polsce i Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Loty Dubaj-Kraków obsługiwane będą przez najnowszy samolot we flocie flydubai, Boeing 737 MAX 8. Boeing wyposażony został w rozkładane łóżka w klasie biznes, natomiast w klasie ekonomicznej umieszczono nowe fotele RECARO. Samolot posiada też ekrany full HD o przekątnej 30 cm, z możliwością wyświetlania ponad 1000 godzin filmów, programów, muzyki i gier w języku angielskim, rosyjskim i arabskim.

W ramach wspólnej obsługi połączeń i współpracy między Emirates i flydubai na tej trasie, pasażerowie obu linii będą mogli dotrzeć do kilkuset miejsc na całym świecie z przesiadką w Dubaju.

Dzięki tej współpracy pasażerowie mogą w łatwy i wygodny sposób kontynuować podróż do ponad 90 lotnisk docelowych w ofercie flydubai, które uzupełniają sieć tras linii Emirates, obejmującą sześć kontynentów i ponad 80 krajów

  mówił Thierry Aucoc, wiceprezes ds. handlowych w linii Emirates.

Ceny za loty w dwie strony w klasie biznesowej do Krakowa będą zaczynać się od 6755 AED / 8231 PLN, a w klasie ekonomicznej od 2325 AED / 1121 PLN brutto.

Linia lotnicza flydubai powstała w 2009 roku, rozwijając swoją sieć lotów z bazy macierzystej w Dubaju do ponad 90 lokalizacji.

Źródło: flydubai, red. AM