Magazyn

Magazyn CCC: trudny teren niestraszny

18 kwietnia 2018

Firma CCC, producent obuwia, po niedawnej inwestycji w system WMS dalej rozwija się w rozwiązaniach dla składowania, budując w centrum dystrybucyjnym nową halę magazynową. Wykonawca projektu podzielił się ciekawym rozwiązaniem na budowę magazynu w trudnym terenie.

18.600 m kw. powierzchni i 22 m wysokości ma liczyć nowa hala, która wkrótce powstanie w Polkowicach dla firmy CCC S.A. Generalnym realizatorem inwestycji będzie firma W.P.I.P. Umowę na rozbudowę podpisano 11 kwietnia.

Nowy obiekt będzie magazynem wysokiego składowania, który zostanie dobudowany do istniejącego już kompleksu dystrybucyjnego firmy CCC. Umowa zakłada powstanie hali o powierzchni 18.600 m kw i wysokości 22 m. Realizacja inwestycji, której generalnym wykonawcą jest firma W.P.I.P., ma ruszyć lada moment.

Jest to drugi obiekt, który realizujemy dla tego inwestora. W 2011 roku dla CCC zbudowaliśmy zautomatyzowaną halę wysokiego składowania o powierzchni 23.000 m kw., która jest największym automatycznym magazynem obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Budowa ta była wyzwaniem z uwagi na usytuowanie magazynu w strefie oddziaływań górniczych. Dla zachowania bezpieczeństwa pracy magazynu podzieliliśmy go na 9 niezależnych, oddylatowanych do siebie segmentów o wymiarach w rzucie ok. 36 x 54 m.

– mówi Piotr Włodarczak, kierownik projektu z W.P.I.P.

Dodatkowo W.P.I.P. na centrum dystrybucyjnym firmy CCC zainstalowało wówczas największą w Polsce instalację fotowoltaiczną. Panele słoneczne zostały umieszczone na południowej ścianie budynku o długości 80m i wysokości 20m.

W.P.I.P. to polska firma będąca generalnym wykonawcą obiektów przemysłowych. Na przestrzeni 25 lat firma zbudowała i zmodernizowała 300 obiektów o łącznej powierzchni ponad 1 000 000 m2. Wśród nich są m.in. zakłady produkcyjne, magazyny, centra dystrybucyjne, handlowe, logistyczne, chłodnie, laboratoria i budynki biurowe. Firma jest twórcą prototypowego budynku, pierwszego w Polsce zeroenergetycznego obiektu przemysłowego certyfikowanego w systemie LEED na poziomie Platinum.

Źródło: WPIP, red. AM