Inteligentne Technologie

Platforma nie tylko dla rynków wschodzących

20 kwietnia 2018

Agility, dostawca rozwiązań logistycznych zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się, uruchomił platformę Shipa Freight. Ta usługa spedycyjna online pozwoli sprawdzać stawki transportowe, dokonywać rezerwacji i płatności oraz śledzić przesyłki morskie i lotnicze.

Shipa Freight zapewnia dostęp do stawek transportowych z krajów odpowiadających za 95 proc. światowego handlu bez zobowiązania do zakupu. Umożliwia też zarządzanie ładunkami przy pomocy łatwych narzędzi dostępnych w komputerze czy urządzeniach mobilnych.

– Shipa Freight to proste rozwiązanie technologiczne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pragną skutecznie radzić sobie nawet z najbardziej złożonymi procesami transportowymi. Zapewnia im przejrzystość, elastyczność, konkurencyjne ceny i obsługę dotychczas dostępne tylko dla największych międzynarodowych klientów – powiedział Tarek Sultan, CEO Agility.

Wsparciem dla Shipa Freight jest światowa sieć Agility, obejmująca ponad 500 oddziałów w 100 krajach – zarówno rozwiniętych, jak i rozwijających się. Zapewnia ona małym i średnim przedsiębiorstwom dostęp do rynków wschodzących[1] na całym świecie.

W ankiecie przeprowadzonej niedawno przez Agility wśród 800 małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawiciele badanych firm stwierdzili, że rozwiązania ułatwiające np. prawidłowe przygotowanie ładunku, spełnienie wymogów celnych czy wypełnienie dokumentacji pozwoliłyby im zwiększyć obroty. Shipa Freight pomaga klientom w tym zakresie, oferując bazę danych z informacjami o przepisach i dokumentach wymaganych na wszystkich szlakach handlowych.

– Aplikacja Shipa Freight to bardzo dobre rozwiązanie dla naszych klientów w Polsce. Dzięki temu rozwiązaniu w jeszcze większym stopniu będziemy mogli wspierać rozwój ich międzynarodowego biznesu – podsumowuje Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

 

Źródło: Agility, red. AM

[1] Rynki wschodzące – państwa będące na etapie rozwojowym pomiędzy etapem gospodarki rozwijającej się a gospodarki rozwiniętej, np. Chiny, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie (przyp. red.)

Agility utrzymuje łańcuchy dostaw w najbardziej wymagających rejonach świata, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Najważniejsza jednostka firmy, Agility Global Integrated Logistics (GIL), oferuje spedycję lotniczą, morską i drogową, usługi magazynowe, dystrybucję, obsługę specjalistycznych projektów logistycznych, targów i innych wydarzeń. Z kolei działająca w ramach Agility, grupa Infrastructure zajmuje się zarządzaniem obiektami przemysłowymi i oferuje usługi wsparcia logistycznego takie jak doradztwo, wsparcie celne, zarządzanie odpadami, obsługa lotniskowa, wsparcie dla rządów i ministerstw obrony, zarządzanie na odległość oraz systemy podtrzymywania życia. W Polsce Agility Logistics Sp. z o.o. działa od 2008 r. Jej oddział warszawski specjalizuje się we frachcie lotniczym oraz morskim, a oddział we Wrocławiu – we frachcie drogowym oraz usługach logistycznych. Oferuje przewóz przesyłek drobnicowych (LCL) i połączenia dla ładunków pełnokontenerowych (FCL).