Supply Chain

Logistyk kontraktowy zaopatrzy markety

24 kwietnia 2018

ID Logistics, międzynarodowa grupa logistyki kontraktowej, rozpoczęła obsługę sklepu internetowego sieci handlowej E.Leclerc we Francji. Uruchomiła magazyn e-commerce z którego będą obsługiwane zamówienia składane w sklepie internetowym przez klientów z rejonu Paryża (dostawy do domu oraz click-and-collect).

Obsługa sklepu internetowego E. Leclerc realizowana jest przez magazyn w Pantin pod Paryżem. Uruchomiony pod koniec marca br. obiekt ma powierzchnię 6 000 m². Na początku ID Logistics będzie odpowiadał za obsługę magazynową 9 500 (do 12000) rodzajów artykułów (SKU), w tym warzyw, owoców, żywności organicznej, produktów mrożonych, świeżych i suchych. Magazyn został zbudowany tak, by pomieścić pojazdy dostawcze i utrzymać trzy różne zakresy temperatur. W działania zaangażowanych zostanie 80 pracowników ID Logistics.

Magazyn został dostosowany do potrzeb handlu elektronicznego takich, jak operacje fullfilment, zgodność produktów, zapewnienie odpowiednich opakowań i punktualności. ID Logistics zorganizuje też działania dystrybucyjne z różnymi firmami transportowymi tak, by skoordynować realizację zamówień i dostaw. Ważną rolę odegra tu nowy system informatyczny sieci E. Leclerc – TMS (Acteos) połączony z WMS (Infomil). Pracownicy magazynowi, dla efektywności i komfortu pracy, otrzymają terminale naramienne WT6000 z „inteligentną” opaską na nadgarstek i skanerem pierścieniowym. Magazyn w Pantin codziennie będzie zaopatrywany przez nową platformę Scapnor w Bruyères sur Oise, wyposażoną w zautomatyzowane rozwiązania niemieckiej firmy Witron.

Marzena Wal, dyrektor handlowy ID Logistics Polska, podkreśla wagę francuskich rozwiązań ID Logistics dla polskiego e-commerce:

W Polsce planujemy rozszerzenie oferty o usługi dla handlu elektronicznego. Dlatego, przygotowując oferty dla naszych obecnych i potencjalnych klientów w Polsce z pewnością wykorzystamy to cenne doświadczenie i know-how.

Źródło: ID Logistics, red. AM