Magazyn

Cross-dock i sorter dla najemców

25 kwietnia 2018

7R podpisało umowy z JAS-FBG, Raben i DPD. Zajmą oni 14 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku 7R Park Beskid w Czechowicach-Dziedzicach. Powierzchnia zostanie dostosowana do oczekiwań najemców.

7R Park Beskid, w skład którego wchodzą dwa magazyny liczące łącznie ok. 29 tys. mkw. to jeden z najnowszych projektów dewelopera. Obiekty mają takie udogodnienia, jak zwiększone obciążenie ogniowe (pow. 4 tys. MJ/m2), posadzka bezspoinowa z obciążeniem 5t/m2, oświetlenie LED oraz destryfikatory powietrza, pozwalające na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Obiekt zostanie dostosowany do specyfiki najemców. Jak mówi Joanna Ociepka-Wojciechowska, Leasing Manager 7R:

[W]prowadziliśmy niestandardowe rozwiązania, m.in. zmieniliśmy układ magazynu kieszeniowego na magazyn typu cross-dock pod operacje firmy Raben. Z kolei na powierzchni przeznaczonej dla DPD najemca zainstaluje sorter w celu optymalizacji konfekcjonowania przesyłek.

Operator logistyczny JAS-FBG po raz kolejny zdecydował się na współpracę z 7R. Oprócz części nowo powstającego obiektu na Śląsku firma wynajmuje już magazyn na terenie parku w Krakowie – Kokotowie. Jak mówi Daniel Chodukiewicz z tej firmy, nowy obiekt poszerzy możliwości spółki w zakresie logistyki kontraktowej i otworzy ją na rejon Podbeskidzia, umożliwiając cross – docking ich produktów adresowanych na południe Europy.

Raben i DPD na współpracę z 7R zdecydowali się po raz pierwszy. Firma Raben potrzebowała powierzchni dopasowanej do dystrybucji regionalnej. Zdecydowała się na wynajęcie prawie 4 tys. mkw. na terenie czechowickiego parku.

DPD Group, firma kurierska dostarczająca 3 mln paczek dziennie, ze względu na specyfikę działalności potrzebowała powierzchni z ponadstandardową ilością doków, sortera do szybkiemu przeładunku i zwiększonej ilości miejsc parkingowych.

Zdecydowaliśmy się na wynajęcie 5 tys. mkw. w parku 7R Beskid ze względu na dogodną lokalizację nieopodal granicy z Czechami i Słowacją, co usprawni transport międzynarodowy. Deweloper dopasował się do naszych wymagań zapewniając wszelkie niezbędne udogodnienia

– komentuje Małgorzata Maj, Rzecznik Prasowy DPD Polska Sp. z o.o., PR Manager.

Źródło: 7R, red. AM