Magazyn

Zaspokajając czeski apetyt magazynowy

2 maja 2018

Prologis, Inc., firma specjalizująca się w nieruchomościach logistycznych, poinformowała o rozpoczęciu budowy pierwszego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 27 860 mkw. na terenie Prologis Park Brno, nowego parku logistycznego w Czechach. Zakończenie budowy planowane jest w trzecim kwartale 2018 roku.

Prologis Park Brno, zlokalizowany 10 kilometrów na południe od Brna, na obszarze 25,9 hektarów, będzie składał się z trzech zrównoważonych budynków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 90 000 metrów kwadratowych.

Strategiczna lokalizacja parku, położonego bezpośrednio przy autostradzie D52, łączącej Brno i Wiedeń, sprawia, że jest on dobrym centrum dystrybucji zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych dostawców usług logistycznych oraz producentów, którzy potrzebują efektywnego dostępu do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce.

Jesteśmy dumni z naszej nowej inwestycji w Brnie, która dzięki swojej doskonałej widoczności i korzystnemu położeniu z dostępem do głównych szlaków transportowych, będzie bez wątpienia cennym uzupełnieniem naszej bogatej oferty w Czechach. (…) Koncentrujemy się na kluczowych rynkach, takich jak Praga czy Brno, gdzie mamy do czynienia z niezaspokojonym popytem na wysokiej jakości obiekty logistyczne wsparte doskonałą obsługą klienta

– powiedział Martin Polak, Senior Vice President, Regional Head na Europę Środkowo-Wschodnią.

Portfolio Prologis w Czechach liczy sobie, według stanu na 31 marca 2018r., ponad 1 mln mkw. powierzchni magazynowej i przemysłowej.

Źródło: Prologis, red. AM