Magazyn

Nowa magazynowa przeprowadzka

9 maja 2018

9 kwietnia DSV Road wystartowała z nowym oddziałem w Kokotowie pod Krakowem. Ponad 20-osobowy zespół operatora zyskał nie tylko więcej przestrzeni, ale i własny magazyn cross dock.

Łukasz Sujka, Dyrektor Oddziału, DSV Road, tak mówi o korzyściach z nowej lokalizacji:

W dotychczasowym obiekcie nie mieliśmy już możliwości powiększenia powierzchni, a ta była niezbędna, aby móc połączyć zespoły odpowiedzialne za spedycję międzynarodową oraz transport krajowy pod jednym dachem. Dodatkowo, dzięki możliwości wykorzystania własnego magazynu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom jeszcze większą elastyczność usług m.in. z zakresie możliwości konsolidacji przesyłek.

Nowa lokalizacja DSV Road w Kokotowie obejmuje 250 m2 powierzchni biurowej i 1500 m2 powierzchni magazynowej. Operacje przeładunkowe i magazynowe są prowadzone na 6 rampach + 1 rampa zero. Park logistyczny 7R sąsiaduje z autostradą A4 i wschodnią częścią obwodnicy Krakowa, dzięki czemu ma połączenie z miastami południowej Polski oraz lotniskiem w Balicach.

W wyniku tej zmiany operator posiada już 15 lokalizacji w Polsce. W ramach rozbudowy infrastruktury w ostatnich miesiącach, DSV Road uruchomił też nowy oddział w Szczecinie oraz zmienił lokalizację w Gdańsku i Sosnowcu. Na maj zaplanowana jest przeprowadzka głównej siedziby operatora z podwarszawskiego Ołtarzewa do Duchnic koło Ożarowa Mazowieckiego.

Grupa DSV jest dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura i oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach.

Źródło: DSV, red. AM