Zarządzanie

Nowa filia Jungheinrich Polska w Szczecinie

10 maja 2018

Jungheinrich Polska – kompleksowy dostawca usług z zakresu logistyki wewnątrzmagazynowej, uruchomił Centrum Wynajmu Wózków Widłowych w Szczecinie. Nowa lokalizacja zapewni szybki i dostosowany do potrzeb klientów wynajem pojazdów oraz wpłynie na obniżenie kosztów transportu urządzeń dla przedsiębiorstw z regionu zachodniopomorskiego.

Jungheinrich Polska zwiększył sieć Centrów Wynajmu Wózków Widłowych i otworzył ósmą lokalizację w kraju – od maja br. usługa wynajmu jest dostępna w Szczecinie. Nowa filia mieści się przy ulicy Struga 65. Dostępna tam flota wózków będzie elastycznie dopasowywana do potrzeb rynku i szczytów sezonowych różnych branż. O wyborze lokalizacji inwestycji zadecydowała analiza potwierdzająca zainteresowanie lokalnych klientów wynajmem wózków widłowych oraz dynamiczny rozwój Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego, którego potencjał przyciąga inwestorów.

W nowej lokalizacji, podobnie jak i w innych, klienci firmy mogą wypożyczyć interesujące ich modele urządzeń od 1 dnia do 72 miesięcy. Wysokość stawki zależy od typu pojazdu oraz okresu trwania wynajmu i obejmuje również wszystkie opłaty serwisowe wynikające z normalnej eksploatacji urządzenia, koszty Urzędu Dozoru Technicznego oraz opcjonalnie ubezpieczenie. Realizacja usługi, zwłaszcza krótkoterminowej, wymaga elastyczności ze strony usługodawcy, ponieważ istotną rolę odgrywa czas reakcji na zapytanie klienta.

Oferta wynajmu wózków widłowych Jungheinrich dedykowana jest zarówno małym, jak i dużym firmom stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla zakupu pojazdów. Część klientów potrzebuje urządzeń okazjonalnie (np. na czas dostawy nowego bądź naprawy obecnego pojazdu), a inni korzystają z takiego rozwiązania podczas szczytów sezonowych (m.in. branża budowlana i spożywcza) lub całkowicie opierają o nie swoją działalność. Wypożyczeniem mogą być również zainteresowane podmioty, które nie znają w danym momencie zapotrzebowania na konkretne pojazdy. Dzięki usłudze Jungheinrich przedsiębiorstwa nie blokują środków finansowych, a stały miesięczny abonament gwarantuje przewidywalność i stałość kosztów. Niewątpliwą zaletą usługi wynajmu jest pełny serwis, który producent zapewnia w pakiecie dla każdego urządzenia. Tym samym Jungheinrich odpowiada za naprawy urządzeń i zapewnia bezkosztowo pojazdy zastępcze.

Rynek wynajmu wózków widłowych wciąż ewoluuje – Jak wskazuje Anna Keppel-Płatek, Dyrektor Wynajmu i Wózków Używanych w Jungheinrich Polska:

„Zmiany zachodzące w handlu, zwłaszcza w kanałach sprzedaży ze stale rosnącym w siłę e-commercem mają ogromny wpływ na trendy rynku powierzchni magazynowych, a tym samym na sektor intralogistyki. Jeszcze kilka lat temu nasza firma najczęściej wynajmowała urządzenia wysokiego składowania o wysokości podnoszenia 5,5 metra. Aktualnie rynek oczekuje pojazdów unoszących ładunki nawet na wysokość 11 metrów. Rolą Jungheinrich jest wyprzedzanie tych trendów, również w zakresie usługi wynajmu”.

Polityka firmy przewiduje, że każdy wózek z oferty producenta może należeć do floty. Obejmuje ona najbardziej popularne rozwiązania, które są systematycznie uzupełniane o nowe modele pojazdów. Kontrahenci coraz częściej zwracają uwagę na kwestię bezpieczeństwa obejmujące: systemy zabezpieczające, specjalne oświetlenie lub sygnały ostrzegawcze. Interesują się nowymi technologiami jak wózki elektryczne z akumulatorami litowo-jonowymi, które są praktycznie bezobsługowe. Klientom zależy głównie na zmniejszeniu długoterminowych kosztów np. energii. Akumulatory litowo-jonowe bezsprzecznie wygrywają z dotychczas stosowanymi rozwiązaniami nie tylko na tym polu. We flocie wynajmu wózków Jungheinrich jest coraz więcej urządzeń z akumulatorami litowo-jonowymi.

Koncern Jungheinrich dysponując wieloletnim doświadczeniem wynajmu wózków widłowych w Europie, wprowadził usługę do Polski. Pierwsze centrum powstało w 1996 roku w Warszawie, a kolejne rok później w Poznaniu. Łącznie ze szczecińskim  Centrum Wynajmu Wózków Widłowych firma posiada 8 punktów na terenie kraju – w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie i w Łodzi, a jej flota obejmuje blisko 4 tys. pojazdów.

Źródło: Jungheinrich Polska