Transport i Spedycja

35 nowych mercedesów w Raben

11 maja 2018

 

Od maja 2018, 400-setny Mercedes-Benz Actros będzie jeździł we flocie polskiej spółki należącej do Grupy Raben – Raben Transport. Firma w ramach wieloletniej współpracy zakupiła od Mercedes-Benz kolejne 35 pojazdów ciężarowych.

Grupa Raben od lat współpracuje z marką Mercedes-Benz. Tabor o różnym tonażu i specyfikacji trafia zarówno do floty własnej operatora, jak i jego przewoźników kontraktowych w kilku krajach europejskich. Kolejnym etapem jest najnowszy zakup 35 pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz, wśród których znalazł się 400-setny egzemplarz nowego Actrosa we flocie Grupy Raben.

Pamiętam, że podejmując decyzję o zakupie pierwszej partii pojazdów długo zastanawialiśmy się, czy początkowo wyższa cena zakupu, faktycznie zostanie zrekompensowana niższymi kosztami eksploatacji. Nie byliśmy też pewni innych benefitów zachwalanych przez producenta. Na szczęście deklaracje okazały się wiarygodne, a my dzisiaj z dumą odbieramy 400-setną ciężarówkę.

– powiedział Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport ,odbierając symboliczny kluczyk do pojazdu podczas jego uroczystego przekazania 8 maja 2018 roku w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa w podwarszawskim Emilianowie.

Do spółki Raben Transport trafi w sumie 35 Actrosów 1845 z kabinami StreamSpace, wyposażonych w silniki najnowszej generacji OM 471, generujące moc 450 KM i dysponujące momentem obrotowym 2200 Nm. Wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 i system Predictive Powertrain Control (PPC). O komfort pracy kierowców zadba nowa klimatyzacja postojowa.

Źródło: Raben, red. AM