Inteligentne Technologie

Polski Hyperloop na prestiżowych targach

15 maja 2018

Hyperloop to projektowany rewolucyjny środek transportu oparty na bardzo szybkim przemieszczaniu się kapsuł transportowych w niemal próżniowych rurowych torach umieszczonych na filarach nad ziemią. Nad pomysłem, zapoczątkowanym przez Elona Muska, pracują zespoły na całym świecie – w tym startup Hyper Poland. Polski zespół odniósł już sporo sukcesów, a dziś i jutro zaprezentuje swoje dokonania na innowacyjnych targach technologicznych CUBE Tech Fair w Berlinie.

Hyper Poland jest jednym z dwóch startupów z Polski i jednym z 200 z całego świata, które mają szansę zaprezentować na CUBE Tech Fair swoją technologię międzynarodowej publiczności oraz odbyć spotkania z takimi firmami, jak Volkswagen, Bayer, Airbus czy Innogy.

Polski prototyp kapsuły Hyperloop oraz prezentacja Hyper Poland wyświetlana na ekranie panoramicznym są jednymi z głównych atrakcji targów. Partnerem Logistycznym Hyper Poland jest DB Schenker a oficjanym przewoźnikiem Polskie Linie Lotnicze LOT.

CUBE Tech Fair to jedne z najbardziej innowacyjnych targów technologicznych w Europie odbywające się 15-16 maja br. w Berlinie. Targi odbywają się pod patronatem Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii. W pierwszej edycji w 2017 r. przyciągnęły ponad 5000 odwiedzających, wśród prelegentów byli m.in. Steve Wozniak, współzałożyciel Apple Computer, Inc. oraz aktorka i aktywistka praw człowieka Robin Wright. W tym roku wykład wygłosi Eugene Kaspersky, CEO Kaspersky Lab.

Źródło: Hyper Poland, red. AM