Magazyn

Nowy włoski dom części do Ducati i Lamborghini

30 maja 2018

Firma deweloperska P3 po błyskawicznej, sześciomiesięcznej budowie, przekazała magazyn o powierzchni 30.000 m2 położony pod włoską Bolonią producentowi samochodów – Automobili Lamborghini i motocykli – Ducati Motor Holding.

Obiekt typu BTS (Build-to-Suit) powstał w parku P3 Sala Bolognese, położonym w odległości kilku kilometrów na północ od Bolonii – nieopodal siedzib obu firm. W nowym magazynie będzie pracować około 120 osób.

Nowy obiekt logistyczny, pierwszy projekt BTS P3 we Włoszech, stanie się centrum magazynowo-dystrybucyjnym części zamiennych dla Lamborghini i Ducati, w tym dla nowych modeli Lamborghini Super SUV Urus, oraz Huracán i Aventador, historycznych modeli samochodów wyścigowych Lamborghini, a także dla najnowszych modeli Ducati: Panigale V4 (pierwszy seryjnie produkowany motocykl Ducati o 4-cylindrowym silniku na bazie MotoGP Desmosedici) i Scrambler® 1100.

W budynku znajduje się 700 m2 powierzchni biurowej. Wysokość magazynu w świetle wynosi 12 m, a nośność posadzki – 5 t/m2.  Temperatura w obiekcie będzie utrzymywana na stałym poziomie co najmniej 18°C przez cały rok.

Studnia i ścieżka rowerowa

Jak wszystkie nowe projekty BTS firmy P3, również ten magazyn wyposażono w rozwiązania ekologiczne: oświetlenie LED, izolacja termiczna, panele słoneczne na dachu do ogrzewania wody wykorzystywanej w biurach, a także do systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Do nawadniania wykorzystywana będzie też woda ze studni. Nowa ścieżka rowerowa połączy park z pobliską stacją kolejową.

Jean-Luc Saporito, Dyrektor Zarządzający P3 we Włoszech, powiedział:

Firmy Lamborghini i Ducati wyznaczyły bardzo napięty harmonogram realizacji nowego magazynu. Jesteśmy dumni, że udało nam się dotrzymać terminu – to osiągnięcie było możliwe dzięki współpracy między zespołem P3; generalnym wykonawcą firmą Techbau, Miastem Sala Bolognese oraz, naturalnie, naszymi klientami.

Węzeł logistyczny Lamborghini i Ducati to drugi magazyn w parku P3 w Sala Bolognese. Zajmuje powierzchnię około 11 ha, w tym 5000 m2 przeznaczonych jest na potencjalną ekspansję w przyszłości. Kolejne 3 ha są dostępne na nowe projekty BTS dla innych klientów.

Większa produkcja to większe potrzeby

Paolo Gabrielli, Dyrektor Obsługi Posprzedażowej w Automobili Lamborghini, komentuje:

Nowy magazyn w Sala Bolognese jest częścią strategii rozwoju handlowego i przemysłowego Lamborghini. Wprowadzenie nowego modelu Super SUV URUS zadecydowało o konieczności podwojenia powierzchni produkcyjnej w naszym zakładzie w Sant’Agata Bolognese i podwojeniu sprzedaży do 2019 roku. Zmiany te znajdują także odzwierciedlenie w sektorze części zamiennych, dla którego w ocenie Lamborghini niezbędna jest dedykowana powierzchnia. Centrum ma powierzchnię ponad 15.000 m2, z m.in. 8 strefami załadunku i miejscem na składowanie 40.000 części do samochodów historycznych, aktualnych modeli oraz części zamiennych dla działu Motorsport, Squadra Corse.

Źródło: P3, red. AM