Relacje

Operator wsparł charytatywna wyprawę dzieci

4 czerwca 2018

Blisko 700 kilometrów pokonali na rowerach uczestnicy charytatywnej wyprawy rowerowej ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach. Przy wsparciu firmy CTL Logistics, odbyła się akcja „Kręcąc Kilometry dla Filipa – Prostujemy Autyzm”. Jej celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem osób dotkniętych autyzmem.

Bohaterem projektu jest 8-letni Filip, który choruje na autyzm. Jego ojciec, wykorzystując aplikację Endomondo, stworzył akcję, w której aktywność użytkowników mierzona „Filipowymi kilometrami” symbolicznie wspiera chłopca w jego walce z chorobą. Akcji towarzyszy również zbiórka środków finansowych.

Wyprawa, podobnie jak codzienne mierzenie się Filipa z autyzmem, była wyzwaniem, motywacją do działania i pokonywania siebie.

Organizacja wyprawy rowerowej była kolejnym krokiem wspierającym rehabilitację dziecka. Chcemy nadać wydarzeniu społeczny kontekst zwracając uwagę na specyfikę schorzenia i na problemy osób dotkniętych autyzmem, których w Polsce jest blisko 30 tysięcy

– mówi Grzegorz Bogacki, prezes CTL Logistics, firmy, która zdecydowała się wesprzeć projekt.

Wyprawa Gliwice – Międzyzdroje wyruszyła 26 maja. W skład wyprawy weszło ośmioro śmiałków ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 21 w Gliwicach-Sośnicy, którzy zdecydowali się wraz z czwórką opiekunów na podjęcie rowerowej misji: Lenka – lat 7, Hania – lat 9, Adrian – lat 10, Paweł – lat 12, Mateusz M. – lat 12, Olivier – lat 12, Mateusz K. – lat 14 oraz Szymon – lat 14.

Pokonanie trasy zajęło 9 dni, podczas których przejechane zostało 700 kilometrów. Trasa podzielona została na 8 odcinków: z Gliwic do Kluczborka, z Kluczborka do Zdunów, ze Zdunów do Poznania, z Poznania do Czarnkowa, z Czarnkowa do Wałcza, z Wałcza do Połczyna-Zdroju, z Połczyna-Zdroju do Kołobrzegu i z Kołobrzegu do Międzyzdrojów.

Źródło: CTL Logistics