Transport i Spedycja

Lotnictwo górą w polskiej filii Agility

5 czerwca 2018

Dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych Agility ogłosił wyniki finansowe za 1. kwartał 2018. Bardzo dobre wyniki odnotował m.in. polski oddział Agility Logistics.

W 1. kwartale obroty polskiego oddziału Agility Logistics wzrosły o 27 proc, a przychód netto o 11 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku.

We wszystkich obszarach działalności, czyli spedycji drogowej, lotniczej, morskiej i kolejowej, firma odnotowała dwucyfrowe wzrosty. Najbardziej dynamicznie w tym kwartale rozwijały się usługi spedycji lotniczej, tu obroty zwiększyły się aż o 84 proc. w porównaniu z Q1 2017.

Agility Logistics zwiększyło też portfolio obsługiwanych klientów, zarówno sieciowych jak i lokalnych, rozpoczynając współpracę z nowymi firmami z branży energetycznej, automotive, przemysłowej i hi-tech.

Agility osiągnęło też w pierwszym kwartale dobre wyniki globalnie. Zysk netto całej firmy wyniósł ponad 60 mln USD i wzrósł o 29,8 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 r. Przychody osiągnęły poziom 1,23 mld USD a zysk operacyjny (EBITDA) – ponad 125 mln USD. Przychody netto jednej z jednostek firmy, Agility Global Integrated Logistics, wzrosły o 7,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku: w spedycji lotniczej wzrosły one o 18,7 proc., w morskiej o 7,1 proc., w logistyce kontraktowej o 5,8 proc. (Marża netto zmniejszyła się w spedycji drogowej i logistyce projektowej: do 23,3 proc. z 24,9 proc. w analogicznym okresie ub.r.) Najlepsze wyniki w spedycji lotniczej i morskiej Agility osiągnęło w regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz obu Amerykach. Logistyka kontraktowa najszybciej rozwijała się na Bliskim Wschodzie i Azji-Pacyfiku. Agility ma też dobre wyniki w branży magazynowej: przychody jej grupy Infrastructure wzrosły o 20,7 proc., a poszczególne jednostki grupy odnoszą sukcesy na takich – m.in. wschodzących, często będących obszarem zainteresowań Agility – rynkach, jak Kuwejt, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej, Afganistan, Maroko i Tanzania.

Źródło: Agility, red. AM