Magazyn

Pod Poznaniem rośnie magazyn Clippera

25 czerwca 2018

P3, firma będąca inwestorem, właścicielem i zarządcą obiektów logistycznych w Europie, postawiła 19 czerwca br. ostatnią kolumnę magazynu typu BTS dla operatora Clipper Logistics na terenie parku P3 Poznań.

Budowa obiektu o powierzchni 26,000 m2 w pełni wyczerpuje potencjał rozbudowy pierwszej fazy parku. To jednak nie koniec inwestycji dewelopera w tym miejscu. P3 przygotowuje się do rozpoczęcia budowy drugiej fazy parku, która obejmie 50 ha gruntów położonych tuż obok istniejących magazynów.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 w Polsce mówi:

Park P3 Poznań niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród najemców. Jest to doskonała lokalizacja dla firm chcących prowadzić dystrybucję towarów na rynki Europy Zachodniej, w tym szczególnie do Niemiec, jak również dla przedsiębiorstw zajmujących się lekką produkcją. Wkrótce będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze lepsze możliwości rozwoju w nowej części parku.

Clipper świadczy usługi logistyczne na terenie całej Europy. To już kolejna umowa zawarta między P3 a operatorem na wynajem powierzchni w poznańskim parku. Na początku ubiegłego roku firma wynajęła 10,000 m2. Następnie w krótkim czasie firma powiększyła zajmowaną powierzchnię o kolejne 7,000 m2. Po oddaniu do użytku nowego obiektu najemca będzie zajmował w poznańskich magazynach P3 ponad 43,000 m2. A już dziś trwają rozmowy na temat dodatkowej powierzchni, dzięki czemu Clipper stałby się największym klientem w parku.

Najnowszy magazyn dla Clippera zostanie dostosowany do specyfiki biznesu najemcy. Jego wysokość wyniesie 12 m. Przy budowie zostaną zastosowane rozwiązania ekologiczne i energooszczędne takie jak panele z rdzeniem PIR czy oświetlenie LED. Ponadto odporność ogniowa budynku będzie podniesiona do najwyższego poziomu, który wyniesie powyżej 4000 MJ.

Źródło: P3, red. AM