Bez kategorii

Więcej klejów w podpoznańskim SEGRO

27 czerwca 2018

Firma Colquimica Adhesives, portugalski producent przemysłowych substancji klejących, przedłużyła umowę najmu i dwukrotnie – do przeszło 7 300 m2 – zwiększyła obecność w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

 Colquimica Adhesives, działający w ponad 50 krajach na świecie, a z SEGRO w Polsce współpracujący od 2013 r. producent klejów typu hot melt, wynajął w parku SEGRO w Poznaniu dodatkowo ponad 500 m2 powierzchni biurowych i prawie 3 400 m2 magazynu, co oznacza podwojenie dotychczas zajmowanego metrażu.

(…) Nasz oddział koncentruje się na sprzedaży dla aktualnych klientów z Europy Środkowej i Wschodniej, ale także na pozyskiwaniu nowych kontraktów w tej części świata. Od początku swojej obecności w Polsce firma notuje wzrost przychodów dzięki inwestycji w nowe linie produkcyjne – obecnie mamy ich aż pięć. W 2017 roku obroty polskiej spółki stanowiły ponad 35% obrotu grupy Colquimica. Na początku działalności zatrudnialiśmy kilkanaście osób, nasza obecna działalności wymaga zespołu około 85 osób, z czego 70% załogi to pracownicy produkcyjni. Większa przestrzeń jest potrzebna również dla laboratorium, które zwiększa zakres badań surowców, jak i produktów gotowych (…)

– mówi João Pedro Koehler, Prezes Zarządu Colquimica.

W obiekcie Colquimica Adhesives na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki zastosowano zindywidualizowane rozwiązania techniczne zgodne ze specyfiką branży klienta. Jednym z nich jest zaprojektowanie części magazynowej z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej – 20 000 MJ/m2.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki znajduje się 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz drodze krajowej nr 5 do Wrocławia. Park przeznaczony na działalność magazynową i produkcyjną, oferuje 230 000 m² na ponad 56,5-hektarowym terenie.

Firma Colquimica Adhesives jest piątym na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA) producentem klejów typu hot melt. W trzech fabrykach (w Portugalii i w Polsce) co roku produkowanych jest 65 tysięcy ton tej substancji, dostarczanej do 50 krajów na całym świecie. Grupa Colquimica zatrudnia 250 pracowników, a jej obroty sięgają 93 milionów euro.

Źródło: SEGRO