Magazyn

Producent drzwi centralizuje swoją logistykę

28 czerwca 2018

Producent drzwi Porta KMI Poland przeznaczy w tym roku 40 mln zł na inwestycje. Wśród najważniejszych projektów w ramach pięcioletniego planu rozbudowy znajduje się centrum logistyczne z magazynem centralnym.

Centrum logistyczne firmy Porta ruszy w Nidzicy w przyszłym roku. Na projekt pod nazwą LogPorta spółka wyda – łącznie – ok. 40 mln zł. Centrum przejmie obsługę  kompletowania i dystrybucji produktów wytwarzanych przez wszystkie polskie fabryki Porty – aktualnie każda z nich samodzielnie zajmuje się logistyką wyrobów gotowych i dostawami zamówień do sieci sprzedaży.

Na dziewięciu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni logistyczno-magazynowej powstanie terminal z halą wysokiego składowania na 20 tysięcy skrzydeł i tyle samo ościeżnic. Ten obiekt, podobnie jak Porta Steel i TechnoPorta, będzie w pełni zautomatyzowany i zarządzany za pomocą nowoczesnego systemu IT. Dzięki niemu całkowicie zreorganizujemy logistykę czterech fabryk, co pozwoli na usprawnienie tego procesu w grupie, przyspieszenie dostaw i optymalizację kosztów logistycznych. Terminal będzie też obsługiwał nasz eksport

wyjaśnia zarządzający grupą Łukasz Luto.

Wydatki na inwestycje Porta sfinansuje za pomocą środków własnych, funduszy unijnych oraz środków pozyskanych z instytucji finansowych.

Porta Steel, TechnoPorta i LogPorta to kamienie milowe w rozwoju naszej grupy. Towarzyszą im też mniej spektakularne, choć bardzo ważne inwestycje, jak nowe linie do produkcji i pakowania skrzydeł oraz ościeżnic w naszych fabrykach w Ełku i w Rumunii czy nowoczesne narzędzia IT do zarządzania informacjami na temat zamówień (…)

mówi Łukasz Luto.

Pozostałe główne projekty w planach inwestycyjnych firmy Porta to fabryka drzwi i ościeżnic stalowych oraz linia produkcyjna TechnoPorta. Pierwszy z nich został już zrealizowany – zakład Porta Steel działa w Ełku od 2016 r. Realizacja linii TechnoPorta jest obecnie w toku.

Źródło: Porta, red. AM