Inteligentne Technologie

Światło, głos, elektronika – również w polskich magazynach

2 lipca 2018

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, rozwija współpracę z Zebra Technologies Corporation, producentem komputerów przenośnych, skanerów i drukarek kodów kreskowych. Ostatnio operator wdrożył w swoich francuskich magazynach w Les Mureaux i Berre-I’Etang nowe terminale mobilne tej firmy usprawniające zarządzanie operacyjne. Tego typu urządzenia mają być też testowane w centrach dystrybucyjnych ID Logistics w Polsce.  

O wyborze terminali TC8000, WT6000 i tabletów ET50 zadecydował wzrost produktywności, uproszczenie obsługi i poprawa komfortu pracy oraz większa widoczność procesów. Pracownicy z magazynu w Les Mureaux koło Paryża używają komputerów mobilnych TC8000 z systemem Android. Ich ergonomia ułatwia pracę, intuicyjny interfejs skraca czas na przeszkolenie pracowników, a zmniejszenie wskaźnika błędu przyśpiesza gromadzenie danych.

W magazynie w Berre-l’Etang koło Marsylii zainstalowano terminale przenośne WT6000.  Dzięki nowemu systemowi mocowania zwiększają one komfort pracy. W porównaniu z poprzednimi modelami, są też lżejsze o 1/4 i mniejsze o ponad 1/3. Pracownicy ID Logistics zostali też wyposażeni w tablety ET50 pozwalające na zwiększenie wydajności, m.in. przez skanowanie kodów i szybsze wprowadzanie danych. Mają wzmocnioną obudowę i trwałą baterię. Wykorzystanie w terminalach naramiennych TC8000, WT6000 i tabletach ET50 systemu Android pozwoli na rozwijanie nowych funkcjonalności.

W Polsce ID Logistics współpracuje z firmą Zebra Technologies od 2008 roku. W magazynach zarządzanych przez operatora zostały już wdrożone drukarki kodów kreskowych, terminale mobilne, także naramienne, z czytnikami kodów kreskowych, oprogramowania oraz terminale do przygotowania głosowego typu voice picking, usprawniające proces kompletacji zamówień. W 2017 roku w bydgoskim centrum dystrybucji sieci handlowej Carrefour, został wprowadzony system voice pickingu pozwalający na rozpoznanie mowy bez nagrywania.

Już teraz w wybranych magazynach planujemy wspólnie wdrożenie w systemie voice picking ciekawego rozwiązania put-to-light, pozwalającego na wskazywanie kolorową wiązką światła, gdzie pracownik może położyć lub skąd ma pobrać towar. Przygotowujemy się do kolejnych testów urządzeń mobilnych, zwłaszcza terminali naramiennych WT6000, które chcemy wdrażać w nowych magazynach

– podsumowuje perspektywy współpracy z Zebra Technologies Mariusz Czerwiński, dyrektor IT, ID Logistics Polska.

Źródło: ID Logistics, red. AM