Supply Chain

BMW rozbudowuje posprzedażowy łańcuch dostaw

3 lipca 2018

Kuehne + Nagel i Grupa BMW rozszerzają współpracę, otwierając dwa nowe centra dystrybucji w Niemczech i w Polsce oraz realizując transport dla dealerów z dwóch głównych Regionalnych Centrów Dystrybucyjnych w Chinach. W ten sposób ta firma motoryzacyjna rozbudowuje posprzedażowy łańcuch dostaw, tak ważny dla czasu i jakości usług w jej branży.

Współpraca między Grupą BMW oraz Kuehne + Nagel to obecnie 14 lokalizacji na całym świecie, ze skonsolidowaną obecnością na terenie Chin.

Nowe Regionalne Centrum Dystrybucji w Kleinaitingen, posiadając 70.000 m2,  jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych, którym Kuehne + Nagel zarządza dla Grupy BMW. Obsługuje się w nim ponad 300 dealerów z całych południowych Niemiec i zachodniej Austrii.

Kuehne + Nagel jest odpowiedzialne za fizyczne odbieranie i zarządzanie przychodzącymi towarami, magazynowanie, odbiór zamówień składanych przez dealerów, pakowanie i wysyłanie. W Kleinaitingen składowanych jest ponad 82.000 artykułów, z około 23.000 przesyłek wychodzących codziennie.

Nowa przestrzeń magazynowa w Słubicach posiada 30.900 m2 z możliwością jej rozszerzenia o dodatkowe 10.700 m2. Magazyn ten zastępuje istniejące już w Polsce centrum liczące 15.000 m2. Taka zmiana była szczególnie wymagana ze względu na silny wzrost zapotrzebowania polskiego rynku, który obsługuje około 125 dealerów w Północno – Wschodnich Niemczech oraz około 35 na terenie Polski.

Regionalne Centrum Dystrybucji drogą lądową i lotniczą z Beijing i z Szanghaju zapewni codzienne dostawy części samochodowych do 340 dealerów z Północnych, Centralnych i Wschodnich Chin. Dane o przesyłkach będą zapewnione za pomocą systemu Kuehne + Nagel o nazwie Oracle, który jest narzędziem do zarządzania transportem.

Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za Logistykę Kontraktową, entuzjastycznie wypowiedział się o nowych projektach:

(…) Jest nam niezmiernie miło, iż możemy zapewniać wiedzę i doświadczenie naszemu długoletniemu partnerowi,  jakim jest Grupa BMW w kolejnych dwóch lokalizacjach w Europie oraz rozwijać naszą ofertę dla BMW Brilliance Automotive w Chinach.

 

Źródło: Kuehne + Nagel, red. AM