Transport i Spedycja

E-szkolenie oducza dzikiej jazdy

5 lipca 2018

W lipcu 2018 rusza specjalna platforma edukacyjna Grupy Raben pt. „Nie bądź dziki!”, poświęcona bezpieczeństwu drogowemu. Zawiera szkolenie złożone z 10 animacji, które – jak zapewnia firma – pomogą nam jeździć bezpieczniej.

Grupa Raben, operator logistyczny wysyłający codziennie na trasy ponad 4000 środków transportu w kraju, ma świadomość, jak ważne jest zarządzanie zachowaniami tak, by bezpiecznie dotrzeć do celu, niezależnie od tego, czy jest to dostawa do najdalszego zakątka ziemi, czy powrót do domu. Dlatego firma uruchomiła otwartą interaktywna platformę edukacyjną o bezpiecznej jeździe.

Zapraszamy do nauki i zabawy z naszą aplikacją. To tylko 20 minut, które może znacznie poprawić bezpieczeństwo na drodze

– wyjaśnia Grażyna Łukasik, Safety, Health and Environment Project Manager, Grupa Raben.

Co roku na unijnych drogach śmierć ponosi ok 25 000 osób. W samej Polsce dochodzi do ponad 33 000 wypadków, w których rocznie ginie ok 3000 osób. Główne przyczyny wypadków to nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, zachowanie niewłaściwej odległości między pojazdami, ale także niebezpieczne zachowania pieszych.

Na platformie znajduje się e-szkolenie w formie 10 animacji tematycznych, które pokazują  wybrane zasady bezpiecznych zachowań na drogach i placach manewrowych, wpływające na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Poprzez swoje przesłanie oraz przestępną animowaną formę, aplikacja zachęca do tego by nie być dzikim na drodze, szanować innych użytkowników tras oraz zwracać uwagę na pojawiającą się przy trasach leśną faunę. Do tego przypomina nam o tym, jak ważne jest, aby prowadząc samochód zachować czujność, czyli nie używać telefonów komórkowych, nie jeść w czasie jazdy, zachować bezpieczny odstęp od pojazdu jadącego przed nami, skupić się w 100% na tym co dzieje się na drodze tu i teraz

– objaśnia Jakub Krzewina, koordynator CSR w Grupie Raben.

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców samochodów ciężarowych i osobowych, ale sprawdzić się w nim mogę wszyscy użytkownicy ruchu drogowego. Każdy użytkownik po zapoznaniu się z 10 animacjami otrzyma certyfikat ukończenia kursu z hasłem „Nie bądź dziki” i może się nim podzielić, za pomocą specjalnej funkcji na Facebooku oraz Linkedin, aby zachęcić innych do bezpiecznej postawy na drodze. Natomiast, pracownicy i kierowcy Grupy Raben, którzy zalogują się do platformy imiennie, dodatkowo są zobowiązani ukończyć quiz składający się z 15 pytań dotyczących zachowań na drodze. Pozytywny wynik generuje certyfikat ukończenia.

Platforma, powstała przy współpracy z firmą specjalizującą się w szkoleniach on-line, Smart Education, dostępna jest na stronie www.niebadzdziki.pl.

Źródło: Raben, red. AM