Supply Chain

Nowe połączenia morskie i integracja z szosą

6 lipca 2018

Operator logistyczny Dachser uruchomi w tym roku 26 nowych linii przewozów drobnicy morskiej (LCL) oraz zwiększy częstotliwość sześciu połączeń z wysyłek co dwa tygodnie do cotygodniowych.

Do tej pory Dachser dodał do swojego harmonogramu połączeń LCL (less than container load) m.in. cotygodniowe usługi z Bremy do nowych miejsc w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles, Nowy Jork, Chicago, Boston, Houston, Atlanta, Charlotte) oraz z Hamburga do Indii (Nhava Sheva, Chennai) a także, od 1 czerwca, linię z Hamburga do New Delhi.

W przeciwnym kierunku działają dwa połączenia z Nhava Sheva i Chennai, które zostały uzupełnione o linie z New Delhi i Bengaluru do Hamburga. Kolejnym nowym połączeniem jest cotygodniowa linia z Szanghaju do Santos w Brazylii. Ponadto Dachser uruchomi też linię z Antwerpii do Hong Kongu, Veracruz, Singapuru, Busan i Nhava Sheva.

Atrakcyjność usług LCL polega na właściwym połączeniu konsolidacji przesyłek i regularnych, stałych kursów.

Dzięki temu klienci zyskują sprawne planowanie, lepiej dopasowane czasy tranzytu oraz większą przejrzystość całego procesu. Dla przykładu czas tranzytu przesyłek między Bengaluru a Hamburgiem wynosi 22 dni.

Dachser widzi potencjał w rozwoju swojej sieci przewozów morskich w ramach Dachser Interlocking: dzięki współpracy Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser European Logistics (transport drogowy), firma może zaoferować zintegrowane rozwiązania logistyczne obejmujące transport, magazynowanie i usługi dodane. Jednocześnie dzięki systemowi IT klienci Dachser mogą śledzić swoje przesyłki – od dostawcy w Europie do odbiorcy znajdującego się w dowolnym miejscu na świecie.

Źródło: Dachser