Zarządzanie

Rumuński operator w japońskich barwach

9 lipca 2018

Tibbett Logistics, rumuńska spółka zależna europejskiego oddziału japońskiego operatora Yusen Logistics Co. Ltd, od 15 czerwca funkcjonuje pod marką Yusen Logistics (Romania) SRL. Zmiana marki dla mienia i aktywów firmy następuje stopniowo.

Pod koniec 2017 roku Yusen Logistics (Europe) BV przejął spółkę Tibbett Logistics SRL, która funkcjonowała wtedy jako spółka zależna w całości należąca do Keswick Enterprises Group z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Zmiana nazwy na Yusen jest następstwem przejęcia spółki. Nowa nazwa weszła w życie w czerwcu 2018.

W dniu 15 czerwca w Rumunii odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Yusen Logistics (Romania), na której świętowano także zmianę marki. Zmiana marki dla mienia i aktywów spółki będzie się odbywać stopniowo w odpowiednim czasie.

Yusen Logistics (Romania), działająca w branży logistyki kontraktowej, składowania, transportu i rozwiązań intermodalnych, zatrudnia 1,400 pracowników w 14 rumuńskich lokalizacjach, a jej powierzchnia składowania to 130,000 m2. Zarządza też terminalem kontenerowym dla frachtu kolejowego w Bukareszcie (BIRFT). Oprócz Rumunii, Yusen Logistics (Romania) świadczy usługi również w innych krajach płd.-wsch. Europy. Szczególnie aktywnie działa obecnie w branży motoryzacyjnej i sprzedaży detalicznej.

Yusen Logistics Co. Ltd, której oddziałem jest Yusen Logistics (Europe), to członek japońskiej grupy Nippon Yusen Kabushiki Kaisha, znanej również jako NYK – jednej z najstarszych i największych firm transportowych na świecie (założonej w 1885 roku).

Grupa jest notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ang. Tokyo Stock Exchange), zatrudnia 36000 pracowników i generuje roczny przychód w wysokości ok. 20 mld USD.

Źródło: Yusen Logistics