Zarządzanie

Konserwacja drewna i logistyczne wsparcie

3 sierpnia 2018

Operator logistyczny Dachser zapewnia obecnie firmie Sioo:x – szwedzkiemu specjaliście od ekologicznych produktów ochrony drewna – kompleksowe wsparcie w zakresie logistyki.

 W zmiennej pogodowo Skandynawii, gdzie drewno należy do najczęściej wybieranych materiałów budowlanych, ważna jest dobra konserwacja tego surowca. Jednym z głównych dostawców produktów ochrony drewna – zwłaszcza na terenie Szwecji i Niemiec – jest firma Sioo:x. Jej produkty można kupić w Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych. Jej wyroby zapewniają długotrwałą i przyjazną dla środowiska ochronę drewnianych powierzchni w srebrno-szarych odcieniach. Nazwa Sioo:x nawiązuje do związku chemicznego krzemu i tlenu, czyli SiO2.

Wykorzystywany przez nas sposób zabezpieczenia drewna inspirowany jest naturą. Chodzi tutaj o sprytną technologię ochrony za pomocą krzemu, który najpierw jest pobierany z gleby przez drzewa i rośliny, a następnie transportowany do pnia czy łodygi, gdzie się wytrąca, wzmacniając jednocześnie cały organizm

– mówi Herje Boström, założyciel firmy Sioo:x.

Oprócz jakości, niezbędnym elementem sukcesu rynkowego jest skuteczna dystrybucja. Dachser ma duże doświadczenie w branży DIY: rocznie dostarcza towary do 18 tys. marketów typu „dom i ogród” w całej Europie. Dla Sioo:x zajmuje się obsługą wszelkiego rodzaju przesyłek, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych.

Sioo:x jest firmą, której produkty są obecnie bardzo popularne, a za potencjalny rynek służy im cały świat. Odpowiadamy m.in. za dystrybucję towarów Sioo:x do sklepów OBI w Europie Środkowej, ale koordynujemy również działania związane z magazynowaniem i transportem krajowym. Jesteśmy zaangażowani w obsługę całego łańcucha dostaw producenta. Współpracę z Sioo:x zaczęliśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju tej firmy, dzięki czemu udało się stworzyć podstawę do wdrażania długoterminowych i zrównoważonych rozwiązań logistycznych. Teraz rośniemy wraz z firmą, umożliwiając jej skoncentrowanie się na rozwijaniu działalności

– mówi Daniel Jonsson, Kierownik Sprzedaży w oddziale Dachser w Göteborgu.

Źródło: Dachser